Gry

Gears of War z Kinectem?

przeczytasz w 1 min.

Ta plotka to się pojawia, to znika. Czy rzeczywiście Epic pracuje nad Gears of War dla Kinecta?

 Warto przeczytać:
 

Dragon Age II tylko dla dorosłych

O Gears of War, wykorzystującym technologię Kinect, słyszeliśmy już kilka razy. Osobna gra, sterowania kamerką Microsoftu miała być ponoć pokazana na zeszłorocznych Spike TV Video Game Awards, ale ujawnienie zostało rzekomo wycofane w ostatniej chwili. Później o kinectowych gearsach informował IGN, co zostało zdementowane przez Cliffa Bleszinskiego na jego profilu Twitterowym. Wreszcie tajemnicza nazwa Gears of War: Exile została zarejestrowana przez Epic w urzędzie patentowym, ale po dziś dzień nie wiadomo, czym owo Exile miałoby być.

Najnowszą plotkę Kinectowo-GearsOfWarową publikuje Kotaku. Wedle źródeł "zbliżonych do projektu", gra jak najbardziej istnieje i nawet jest grywalna. Ma ona ponoć wykorzystywać elementy fabularne i graficzne z Gears of War 2 i być tzw. strzelanką na szynach, w której co prawda kontrolujemy zachowanie postaci (wskazujemy, gdzie ma strzelać i kiedy przeładować broń), ale nie mamy wpływu na to, w którym kierunku nasz Marcus czy Dom się porusza. Aby przekonać niedowiarków opublikowano nawet zdecydowanie podejrzany screenshot:

Czy Gears of War w stylu House of the Dead to dobry pomysł? Być może kiedyś się przekonamy. Potencjał Kinecta jest ogromny, ale wrzucenie go na siłę do tak kultowej serii, jak Gears of War może być strzałem w kolano, a niekoniecznie pięknym headshotem prosto między oczy szarańczy.

Źródło: kotaku.com

Komentarze

9
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  wildthink
  0
  I się młodzież pozabija w domu przed telewizorami latając po ścianach i strzelając z kija od miotły
  • avatar
   Konto usunięte
   0
   Otóż potencjał Kinecta nie jest ogromny, a właśnie ograniczony do konkretnych zastosowań. Jestem jednak pewien, że wersja 2. będzie o niebo lepsza i w końcu pozbędzie się ograniczeń z wersji 1. Ale to za jakieś 2-3 lata, bo przecież M$ to $$, choć prawdopodobnie wersję 2. mają już opracowaną.
   • avatar
    Konto usunięte
    0
    Kinect moim zdaniem ma tak ogromny potencjał na aktualną chwilę, że gdyby dostosowali 3 część Gearsów do niego to byłoby to jak strzał w plecy fana serii. Prawdodobnie poza strzelaniem do obcych jak z różdżki ala harry potter na nic więcej nie miałoby się wpływu.

    Kinect na dzisiaj to produkt bardziej dla całej rodziny i w dużej mierze do klienta, który niekoniecznie miał wcześniej jakieś doświadczenie z grami konsolowymi czy komputerowymi.

    • avatar
     Siderion
     0
     Wszyscy producenci konsol weszli w kontrolery ruchowe a teraz nie bardzo mają pomysł co z tym zrobić.
     • avatar
      miedzianek
      0
      Toc to scenka z GoW2;]
      • avatar
       Konto usunięte
       0
       Czy ten żołnierz w tej scenie kuca cz nie. Jeśli tak to porażka że osoba przed kontrolerem nie - więcej interakcji by się przydało