Myszki

Genius DX-ECO: bezprzewodowa mysz bez baterii

przeczytasz w 1 min.

Firma Genius zaprezentowała bezprzewodową mysz, wykorzystującą naprawdę interesujące rozwiązanie. Model DX-ECO nie potrzebuje bowiem baterii – zasilanie odbywa się poprzez kondensator.

Genius DX-ECO to bezprzewodowa mysz laserowa wyposażona w 7 przycisków i kółko z technologią Flying scroll, łącząca się z komputerem poprzez WiFi 2,4 GHz. Czułość tego modelu to 1600 dpi, a wykorzystywaną technologią jest BlueEye. Jej wymiary to 110 x 73 x 35 mm, a waga - 95 g.

Mysz Genius DX-ECO

Tym, co wyróżnia jednak ten model na tle innych myszy bezprzewodowych jest fakt, że zamiast zwykłych baterii paluszków, wykorzystywany jest tu kondensator. Jedno naładowanie trwa zaledwie… 3 minuty i pozwala na nawet czterogodzinną pracę.

Co ważne, kondensator taki jest w stanie wytrzymać nawet do 100 tysięcy naładowań. Jest to więc rozwiązanie zarówno ergonomiczne, ponieważ obniża wagę urządzenia, jak i ekonomiczne - brak konieczności wymiany baterii czy akumulatorów.

Kondensator w myszy DX-ECO

Za takie przywileje przyjdzie nam jednak nieco zapłacić. Oficjalna cena myszy Genius DX-ECO wynosi bowiem 45 euro, co po przeliczeniu daje około 200 złotych. Urządzenie zadebiutuje na rynku jeszcze w tym miesiącu.


Więcej o myszach:

Źródło: TCMagazine, Genius-net

Komentarze

3
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  gormar
  1
  Dla mnie to jest bardzo dobre rozwiązanie. Już dawno o czymś takim myślałem. Tylko niestety cena w moim przypadku rozkłada ten produkt. Mam nadziej, że to jest spowodowane jedynie efektem nowości i ekologiczności a nie ceną tego super kondensatora. Wtedy za jakiś czas można by liczyć na obniżki. 99 złotych to raczej za takie coś bym dał.
  • avatar
   Konto usunięte
   1
   Czas ladowania 3 minuty? Zdecydowanie za dlugo. Ten kondensator jakos potezny musi byc skoro pradem 0.5A (zakladam ze to przez USB sie laduje) az 3 minuty trzeba go ladowac...
   Lepiej by wymyslili zasilanie poprzez ruch myszka po specjalnej podkladce...
   • avatar
    DustEater
    0
    Troszkę mała rozdzielczość, ale jak gdzieś ma być na plus to i gdzieś musi być na minus.

    Rozwiązanie ciekawe, jednak nie podoba mi się to zdejmowanie górnej części obudowy.