Oprogramowanie

Google Docs przestaje obsługiwać IE6

przeczytasz w 1 min.

Od marca Google Docs będzie obsługiwać przeglądarki Internet Explorer 7 i 8. Firma doszła do wniosku, że Internet Explorer 6 jest już przestarzały i najwyższy czas się z nim rozstać.

Wprawdzie bardzo wolno, ale świat rozstaje się z przeglądarką Internet Explorer 6, a Google Docs jest kolejnym na to dowodem. Firma wyjawiła, że jej usługa internetowa nie będzie już współpracować z debiutującą w 2001 r. przeglądarką Microsoftu.

Jeśli wierzyć pomiarom serwisu ranking.pl, udział rynkowy IE6 w Polsce wynosi 7,42%, co plasuje tę przeglądarkę na 4 miejscu. Na pierwszym jest Firefox, drugie zajmuje IE7, a trzecie IE8. Możliwe więc, że niektórzy użytkownicy IE6 używają Google Docs i w marcu zdziwią się, kiedy narzędzie Google'a nie będzie działać poprawnie.

Jeśli korzystasz z IE6, koniecznie wymień ją na nowszą wersję lub zmień na inną przeglądarkę. Warto to zrobić nie tylko ze względu na Google Docs - nowsze przeglądarki oferują po prostu lepszą funkcjonalność i bezpieczeństwo.

Google poinformowało, że w ciągu ostatnich lat internet znacznie ewoluował i już od dawna nie przypomina prostych stron tekstowych. Teraz można w nim znaleźć interaktywne aplikacje, oferujące wiele zaawansowanych funkcji. Na bardzo starych przeglądarkach funkcje te nie działają tak, jak powinny.

Źródło: APC.com

 

Komentarze

12
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Spirit
  0
  "Jeśli korzystasz z IE6, koniecznie wymień ją na nowszą wersję lub zmień na inną przeglądarkę." - powiedzcie to szkołom...
  • avatar
   Konto usunięte
   0
   "Jeśli korzystasz z IE6, koniecznie wymień ją na nowszą wersję lub zmień na inną przeglądarkę."
   a czy ktoś taki będzie wiedział jak to zrobić? :)
   • avatar
    Radiowiec
    0
    Z listu od Google: "Google Apps will continue to support Internet Explorer 7.0 and above, Firefox 3.0 and above, Google Chrome 4.0 and above, and Safari 3.0 and above". Brak Firefox 2 i w ogóle Opery w tym wykazie...
    • avatar
     Konto usunięte
     0
     a kto ma starego firefoxa?...
     • avatar
      Konto usunięte
      0
      I bardzo dobrze... powinnien byc jakis zbiorowy bunt i wszystkie strony powinny przestac dzialac pod IE6 :) To moze do ludzi wreszczie dotrze ze powinni zrobic update jakis...
      • avatar
       Konto usunięte
       0
       lepiej niech to zrobią na stronie YT i google.pl z jakims komunikatem & linkiem do chrome :D
       • avatar
        jogurt12
        0
        Moim zdaniem z przeglądarkami powinno być jak z flashem, czyli: masz starą wersję - dostajesz przykrą wiadomość, że strona się nie wyświetli. Albo mogliby wprowadzić jakąś ustawę, która by to regulowała (prawda, radykalne). Ja wiem, że to nierealne, ale obecność starych przeglądarek na rynku jest jak wrzód na tyłkach deweloperów (i nie tylko ;)). Dlatego bardzo chciałbym, żeby taki relikt jak IE6 zniknął na dobre i nigdy nie wrócił. Oby więcej takich serwisów, które otwarcie ogłoszą koniec wsparcia dla starszych przeglądarek.