Oprogramowanie

Google: koniec wsparcia dla starszych przeglądarek

z dnia
Wojciech Kulik | Redaktor serwisu benchmark.pl
41 komentarzy Dyskutuj z nami

Aplikacje Google są bardzo często aktualizowane, a ich funkcjonalność stale się powiększa. Koncern ma już dość dbania o starsze przeglądarki, dlatego też zapowiedziano, że już latem, większość opcji Google zostanie dla ich użytkowników wyłączona.

Wspieranie starszych przeglądarek powoduje brak możliwości wprowadzenia innowacyjnych funkcji, bowiem są one przez nie nieakceptowane, a dodatkowo wymaga większej ilości testów. Dlatego też firma Google zapowiedziała, że już latem bieżącego roku przeglądarki Firefox 3.5, Internet Explorer 7 czy Safari 3 albo nie będą poprawnie wyświetlać wszystkich aplikacji firmy, albo wręcz w ogóle nie będzie można ich uruchomić.
 

Google
 

Brak wsparcia dla starszych przeglądarek rozpocznie się wraz z dniem 1 sierpnia. Aplikacjami, których funkcje mogą zostać wyłączone są między innymi Gmail, Google Kalendarz, Google Talk, Google Docs i Google Sites, czyli te najpopularniejsze. Ponadto, jak wyczytać możemy z informacji firmy Google, od sierpnia wspierane będą jedynie dwa ostatnie finalne wydania każdej z przeglądarek, co oznacza, że naprawdę będziemy musieli pilnować aktualizacji.
 

Więcej o Google i przeglądarkach:

Źródło: ghacks

Komentarze

41
Zaloguj się, żeby skomentować
avatar
Dodaj
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Dobrze robią, trzeba się rozwijać, a nie cofać i dalej wspierać stare oprogramowanie. Poza tym przeglądarka nic nie kosztuje więc problemu wejścia na wyższą wersje nie będzie dla użytkowników.
 • avatar
  Bardzo dobrze. Skoro mnie, można powiedzieć zwykłego użytkownika wkurza praca na komputerze ze starym softwarem to wolę nie wiedzieć co czują programiści.
 • avatar
  +1 dla google, pora wywalic stare przegladarki, tylko problemy z kompatybilnoscia sa..

  przez takie myslenie jak osoby wyzej, w urzedach czy pkp czy innych, przez wiele lat pracowano na 16 bitowych programach, hamulec dla rozwoju..
 • avatar
  Brawo Google! W końcu ktoś się nie cacka z leniwymi userami i adminami, którym się nie chce zaktualizować softu do nowszej wersji w imię zasady "nie bo nie". Przez ludzi tkwiących w technologicznym średniowieczu wszyscy muszą się dopasowywać i kombinować jakby tu napisać stronę i aplikację, aby działała również na przeglądarce jakiegoś usera, który do dziś tkwi na FF3.0, IE6 lub innej starej przeglądarce, bo po prostu do niej przyrósł.
 • avatar
  Niedlugo nowa funkcjonalnosc: tylko Chrome bedzie w 100% kompatybilna, a ludziki znow sie uciesza bo to fjuczer.
 • avatar
  I super! tym oto sposobem google zmusza ludzi do korzystania z czegos nowszego i pozbycia sie dinozaurow ;)
  Wszyscy tak powinni zrobic, a swiat internetowy bylby piekniejszy ;)
 • avatar
  a najsmieszniejsze, ze zrobiliby to po cichu i nikt by nie pierdo... jakie to google zle, po prostu przyjalby do wiadomosci, ze na starym truchle to i to nie dziala, zainstaluj nowsza wersje
 • avatar
  w sumie wystarczy zeby facebook i youtube nie obslugiwalo juz starych przegladarek, wszyscy na nowe by przeszli
 • avatar
  na nowych przeglądarkach wiecznie coś szwankuje, opera się wiesz, Firefox nie otwiera strony a IE się zamula... a oni się martwią jakimiś reliktami :P
 • avatar
  Strzał w stopę. W wielu instytucjach funkcjonuje mechanizm certyfikacji softu i nowsze przeglądarki nie mają wstępu. Bye chmura google.
 • avatar
  Wygląda mi na to że chcą aby wszystkie przeglądarki wspierały HTML5
 • avatar
  Świetnie, mam nadzieje ze google ads tez przestanie dzialac, hulaj dusza piekla nie ma wtedy bede mial z moim foxem 1.5.2
 • avatar
  mimo wszystko, firefox jest lepszą a przede wszystkim praktyczniejszą przeglądarką, koniec i kropka.