Ciekawostki

Google kupuje SlickLogin - system logowania dźwiękowego

przeczytasz w 1 min.

Gigant z Mountain View ponownie na zakupach.

Google SlickLogin

Po tym jak nabyła kilka firm, dzięki którym stworzona ma zostać armia robotów wspomagających pracowników w fabryce Foxconnu Google nie zwalnia tempa i kontynuuje zakupy. Teraz w rękach giganta z Mountain View pojawiło się stworzone przez grupę izraelskich projektantów narzędzie SlickLogin. To system weryfikacji tożsamości oparty na dźwięku. Zgodnie z formą podpisanej umowy pracownicy wraz ze swoim doświadczeniem zostaną włączeni do Google, stając się jej integralną częścią. Nie ujawniono jednak warunków finansowych porozumienia.

Jak działa SlickLogin? To dość skomplikowane, choć dla końcowego użytkownika całkiem intuicyjne. Co jednak najważniejsze – rozwiązanie znacząco zwiększa nasze bezpieczeństwo. No dobra, do rzeczy. System polega na tym, że w celu uwierzytelnienia tożsamości podczas logowania strona internetowa generuje unikalny, niemal niesłyszalny dźwięk. Smartfon z zainstalowaną wcześniej aplikacją odbiera sygnał z głośników komputera, analizuje go, a następnie przesyła z powrotem do serwera witryny. Inny dźwięk za każdym razem sprawia natomiast, że użytkownik nie musi zapamiętywać swojego hasła.

Z racji bardzo niewielu ujawnionych na temat umowy szczegółów nie wiadomo do czego Google wykorzysta tę technologię. Można się jednak spodziewać, że będzie to alternatywa dla tradycyjnych haseł bądź dwuetapowego systemu uwierzytelniania, który aktualnie wymaga wprowadzenia unikalnego kodu przesłanego wcześniej w formie SMS na nasza komórkę. Co z tego wyniknie? Zobaczymy. Liczymy, że interesujące narzędzie w połączeniu z doświadczeniem Google zaowocuje czymś naprawdę dobrym.

Źródło: TechSpot

Komentarze

4
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Konto usunięte
  4
  " Liczymy, że interesujące narzędzie w połączeniu z doświadczeniem Google zaowocuje czymś naprawdę dobrym"
  ...do lepszej inwigilacji? Pierwsze co przyszło mi na myśl:)
  • avatar
   Dragonik
   2
   Widać życie cię jeszcze nic nie nauczyło jeśli ty wierzysz że takie google dba o twoje bezpieczeństwo.