Oprogramowanie

Google Meet za darmo. Jeszcze jedno świetne narzędzie do spotkań wideo

przeczytasz w 1 min.

Google Meet jest jednym z najlepszych narzędzi do konferencji wideo. Od dzisiaj korzystanie z niego nic nie kosztuje – jest zupełnie bezpłatne dla wszystkich zainteresowanych.

Google Meet to nowe bezpłatne narzędzie do wideokonferencji

Do tej pory Google Meet było narzędziem premium, z którego mogły korzystać tylko firmy, instytucje i szkoły subskrybujące pakiet G Suite. Od maja się to zmieni i za darmo skorzystają z niego wszyscy zainteresowani. Wideokonferencje za jego pomocą będziemy mogli prowadzić zarówno z poziomu przeglądarki, jak i wykorzystując aplikację na smartfony i tablety.

Google Meet foto

Jest tylko jeden haczyk. W Google Meet za darmo będzie obowiązywał limit czasowy – rozmowa nie może trwać dłużej niż godzinę. Dobra wiadomość jest taka, że ze względu na obecną sytuację do 30 września tego limitu nie będzie. 

Google Meet za darmo to rozmowy wideo do 100 uczestników (i co jeszcze?)

Nawet 100 osób może uczestniczyć w spotkaniach wideo organizowanych w usłudze Google Meet. Wśród innych funkcji, dla których warto dać szansę właśnie temu narzędziu, znajdują się: wygodne udostępnianie ekranu na potrzeby prezentacji, rozszerzony widok „kafelkowy” uczestników, napisy wyświetlane w czasie rzeczywistym czy łatwe planowanie konferencji.

Google chwali się również wysokim poziomem bezpieczeństwa i prywatności. Głównie ze względu na rozbudowany zestaw narzędzi dla administratorów, brak anonimowych użytkowników, szyfrowanie spotkań wideo oraz złożone kody do spotkań. 

Google Meet screen

Aktualnie z Google Meet każdego dnia korzysta 100 milionów osób, spędzających na spotkaniach 3 miliardy minut. 

Źródło: Google Blog Polska, The Verge

Czytaj dalej o komunikatorach: 

Komentarze

2
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Konto usunięte
  0
  całkiem dobra wiadomość. najwyrażniej google przestraszyło się rosnącej popularności zoomit :)
  • avatar
   PiotrBel
   0
   Ogólnie cały zestaw Microsoft Azure czy Teams jest rewolucyjne. U mnie w firmie wdrożeniem zajmował się Anegis (więcej o usłudze w Chmurze https://www.anegis.com/produkty-microsoft/microsoft-azure). Uważam, że przedsiębiorstwa tylko na tym skorzystają. Bardzo ułatwia to pracę zdalną i komunikację z innymi pracownikami w firmie. Dzięki temu wiele firm, które w porę wdrożyły systemy oferowane przez Microsoft przetrwały.