Nawigacja GPS

Google: Nawigacja GPS na platformie Android

przeczytasz w 1 min.

Przypomnijmy, że trzy dni temu została wydana nowa wersja systemu operacyjnego giganta z Moutain View - mowa o Google Android 2.0. Pierwszym telefonem obsługującym nowy OS Google jest Motorola Droid. Zaczęto również myśleć o tworzeniu nowych aplikacji mających wykorzystać możliwości drzemiące w nowym systemie.

Jedną z takich właśnie aplikacji jest Google Maps Navigation. Śmiało można powiedzieć, że to rozwinięcie projektu Google Maps dostępnego wcześniej jako mapa widziana przez użytkownika w trybie 2-wymiarowym.

W chwili obecnej Google Maps Navigation umożliwia wybór widoku mapy w trzech wymiarach oraz dwóch typów (satelitarnej oraz zwykłej) i co więcej w niektórych miejscach widok ulicy, czyli realistyczne zdjęcie ulicy, na której aktualnie się znajdujemy. Program nanosi drogę wyznaczoną na mapie na widok ulicy, co czyni, że nawigacja jest jeszcze bardziej realistyczną.

Google Maps Navigation umożliwia również wyznaczanie trasy przy pomocy głosu (na razie tylko w języku angielskim), oraz widok informacji o ruchu drogowym w czasie rzeczywistym. Obie te technologie zapowiadają się obiecująco.


Dodatkowe informacje znajdziecie na stronach blogu Google.

Źródło: Google

Komentarze

8
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  arkadikoss
  0
  Ciekawe :)
  • avatar
   Konto usunięte
   0
   Ciekawe... ale koszta utrzymania takiej nawigacji zdają się być mordercze... 500 km wycieczki i nieustanny transfer danych (mapy, zdjęcia, informacje o obiektach) - rachunek za telefon będzie większy w tym miesiącu :P
   do tego wymóg bycia w zasięgu sieci komórkowej...
   • avatar
    Rafal_0
    0
    A NaviExpert też łączy się z internetem, i wygląda na to że google będzie konkurencją dla NaviExperta.
    • avatar
     Konto usunięte
     0
     A co za problem zrobić paczkę z mapą całej np. europy środkowej i wrzucić to na kartę SD? Z sieci wtedy tylko by szły informacje o korkach itp.