Systemy operacyjne

Google pokazuje najnowsze statystyki systemu Android - Lollipop wreszcie w zestawieniu

Mateusz Tomczak | Redaktor serwisu benchmark.pl
19 komentarzy Dyskutuj z nami

Chociaż najnowsza wersja sytemu zadebiutowała już kilka miesięcy temu to do tej pory jej rynkowe udziały były marginalne.

Google pokazuje najnowsze statystyki systemu Android

Jak zawsze na początku miesiąca, Google pochwaliło się statystykami związanymi z popularnością poszczególnych wersji systemu Android. Najnowsze zestawienie jest w pewnym sensie wyjątkowe. Dlaczego?

Po raz pierwszy pojawił się bowiem Android 5.0 Lollipop. Chociaż najnowsza wersja sytemu zadebiutowała już kilka miesięcy temu to do tej pory jej rynkowe udziały były marginalne. W badanym okresie (kończącym się 2 lutego) "lizak" dobił jednak do wyniku 1,6%, a zatem wreszcie widać, że producenci powolnie ruszają z aktualizacjami.

Kilka kwestii pozostaje jednak bez zmian. Wciąż najpopularniejszą wersją Androida jest Jelly Bean, którego wszystkie odsłony (4.1, 4.2 i 4.3) mogą pochwalić się aż 44,5% rynkowych udziałów (spadek niewielki, bo z 46%).

Za jego plecami nadal plasuje się natomiast KitKat, który osiągnął wynik na poziomie 39,7%. W tym przypadku mamy do czynienia nie ze spadkiem, lecz z delikatnym wzrostem, ponieważ ostatnio mówiliśmy tutaj o wyniku 39,1%. Trzecią lokatę okupuje z kolei Gingerbread (7,4%), a przed przywoływanym Lollipop jest jeszcze Ice Cream Sandwich notujący 6,4% rynkowych udziałów.

Google Android styczeń

Źródło: abcnews, developer.android

Komentarze

19
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Dodaj
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  adammo
  Moim zdaniem Google powinno postawić bardziej rygorystyczne wymogi co do, wydawanych update'ów.
  2
 • avatar
  rTech
  Bogaczu stul pysk
  2
 • avatar
  Szymon331
  Cóż, nie dziwię się niskiej popularności "lizaka".

  Skoro producenci tak opornie wydają aktualizacje do półrocznych smartfonów to szybko się to nie zmieni. Przecież nawet teraz najczęściej nowe telefony wychodzą z kit katem a nie lolipopem.
  1
 • avatar
  Konto usunięte
  tu nie chodzi o producentów ale same google. android jest zrobiony tak, aby user końcowy był skazany na producenta. nawet microsoft z windowsem tak nie robi, ale został do tego zmuszony konstrukcją i historią peceta :) google niestety nie skorzystało z tej lekcji. pod tym względem google jest po prostu głupie.
  1
 • avatar
  Konto usunięte
  Wreszcie w zestawieniu haha takie cyrki z tym andro-shitem pozdro. Lepiej zainwestować i kupić iphona aaaa zaraz zapomniałem biedaków nie stać na takie cacka...
  -8
 • avatar
  Nalovp
  Lollipop 1,6%?
  No co jest ludzie!? dlaczego nie instalujecie?