Systemy operacyjne

Google publikuje najnowsze statystyki systemu Android - gdzie jest Lollipop?

przeczytasz w 1 min.

Która wersja systemu jest obecnie tą najpopularniejszą?

Google Android

Początek kolejnego miesiąca to tradycyjnie czas, w którym Google chwali się statystykami związanymi z popularnością poszczególnych wersji systemu Android. Jak wygląda to na chwilę obecną?

Najnowsze zestawienie stworzone zostało na podstawie danych z okresu liczącego siedem dni, który zakończył się 5 stycznia. Od razu zdradzić możemy, iż względem poprzedniego miesiąca dane nieco się zmieniły, ale najważniejsze informacje pozostają takie same.

Najpopularniejszą wersją Androida wciąż pozostaje zatem Jelly Bean, którego wszystkie odsłony (4.1, 4.2 i 4.3) mogą pochwalić się aż 46% rynkowych udziałów (spadek z 48,7%).

Za jego plecami plasuje się KitKat, który może pochwalić się wynikiem na poziomie 39,1%. W tym przypadku mamy do czynienia z dość sporym wzrostem, ponieważ ostatnio mówiliśmy tutaj o wyniku 33,9%. Trzecią lokatę okupuje z kolei Gingerbread (7,8%), którego już nie raz określano mianem nieśmiertelnego i chyba rzeczywiście nie da on o sobie zapomnieć.

Google Android statystyki

Jak zapewne zauważyliście, brak tutaj zmianki na temat Androida 5.0 Lollipop. Oznacza to tylko jedno. Rynkowe udziały najnowszej wersji systemu są cały czas marginalne.

Źródło: techwireasia, developer.android

Komentarze

18
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Konto usunięte
  7
  Gdzie jest lizak? W moim htc one s dzięki cyanogenmod i chłopakam którzy go tworzą ;-)
  A poważnie czy ktoś wie czy np cm liczony jest do statystyk Google?
  • avatar
   Konto usunięte
   0
   Nexusy i część nowszych sprzętów ma już Lollipop'a, a to nie jest znikomy procent urządzeń. Brak ujęcia go w tym zestawieniu ma prawdopodobnie inna przyczynę.
   • avatar
    Konto usunięte
    -5
    A dajcie spokój ludzie, ostatni dobry stabilny android to Ice Sandwich 4.0.3.. Od Jelly Bean w góre android to porażka, fatalna fragmentacja która czasem zabiera ponad 50% wydajności urządzenia, wystarczy przetestować obok siebie 2-3 takie same fony i Ice Sandwich bije na morde wydajnością, oczywiście przeciętny konsument potrzebuje tylko do muzyki/internetu więc oczywiście styknie nowy android.
    • avatar
     TruGeek
     0
     Nexusy mają już 5.0 i czy wie ktoś kiedy Moto G/G2 dostaną update ?
     • avatar
      Konto usunięte
      0
      google jest samo sobie winne. stworzyli system, którego nie daje się upgraedować. musi to robić producent dla swojej zamkniętej specyfikacji sprzętu. a można to było spokojnie podzielić na warstwy, tak jak kiedyś IBM. Warstwa sprzętowa czyli BIOS, i warstwa systemowa czyli DOS. Tu też można było tak zrobić. Niech producent aktualizuje smartfonowy/tabletowy "BIOS", a użytkownik niech aktualizuje system kiedy chce. Nie może być przy tym powtórzony błąd z pecetów, że BIOS nie obsługuje całego sprzętu. a jak obsługuje, to tylko w trybie podstawowym. np. kartę grafiki. Tak wiem, to są marzenia ściętej głowy, ale google miał wszelkie argumenty, aby coś takiego wprowadzić i wymusić na producentach. Powiem więcej, google nadal te argumenty ma, i mają one znacznie większą siłę.
      • avatar
       Konto usunięte
       0
       Niby Motorola moto g 2nd miała dostać aktualizację do 5.0 dość szybko, a tak naprawdę do dziś jest tylko 4.4...