Mobile

Google i Samsung podpisują porozumienie patentowe

przeczytasz w 1 min.

Broń wycelowana w iOS?

Samsung Google porozumienie

Nic tak nie łączy jak wspólny wróg. Z takiego założenia zdają się wychodzić firmy GoogleSamsung, które właśnie podpisały porozumienie patentowe. Na jego mocy przez najbliższe dziesięć lat będą mogły bez najmniejszych problemów wykorzystywać opracowane przez siebie nawzajem technologie w swoich urządzeniach. 

Od kilku lat niesamowicie kontrowersyjnym tematem są wojny patentowe. Wystarczy przypomnieć o słynnym sporze Apple i Samsunga. I choć ten drugi producent nie podejmował raczej działań przeciwko Google, to jednak podpisana właśnie umowa jest symbolicznym gestem, dającym nadzieję, że fala pozwów jednych panów w garniturach przeciwko drugim może ustąpić lub chociażby stracić na sile.

Porozumienie patentowe jest też swego rodzaju bronią wycelowaną w firmę Apple i jej system iOS. Jak bowiem wiadomo, we wszelkiego rodzaju bataliach najważniejsze jest to, by mieć po swojej stronie przyjaciół. 

„Porozumienie z Google jest bardzo istotne dla przemysłu” – powiedział dr Seungho Ahn z firmy Samsung. – „Google i Samsung pokazują reszcie branży, że o wiele więcej można zyskać na współpracy, niż na angażowaniu się w niepotrzebne spory patentowe”.

Allen Lo z Google dodał, że „dzięki współpracy na mocy takich porozumień jak to, firmy mogą ograniczyć spory i skupić się na innowacyjności”. Nie da się ukryć, że na to właśnie my, użytkownicy, liczymy.

Nieznane są warunki finansowe tego porozumienia. Wiadomo natomiast, że dziesięcioletni sojusz obejmuje wszystkie istniejące aktualnie patenty, jak i te, które zostaną złożone przez obie spółki w ciągu najbliższej dekady.

Źródło: TechRadar, Rappler

Komentarze

9
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Konto usunięte
  9
  No i mamy kolejny kartel elektroniczny jak Sony-Microsoft i teraz Google-Samsung, tylko czekać jak sie połączą chociaż pewnie już przewalają razem klientów, bo łatwiej uwierzyć w wojne i robić sobie konkurencje ludzie to łykną
  • avatar
   yendrek
   0
   Nie podoba mi się to. Samsung ma zaawansowane technologie sprzętu elektronicznego. Z drugiej strony Google ma zaawansowane technologie cichego wysysania krwi z klientów. Czy połączenie tego to będzie elektroniczny wampir danych osobowych (i w ogóle wszelkich danych) którego każdy nosi w kieszeni pod postacią smartfona, albo stawia w regale pod postacią telewizora ?
   • avatar
    Konto usunięte
    -3
    Jestem jak najbardziej za! Telewizor Samsunga nijak się da sparować z Nexusem, a Galaxy nie chcę.. Dobrzę będzie jak udostępnią Allshare i Screencast na Nexusy..
    • avatar
     Pankracy666
     0
     Jeżeli będzie taniej to bardzo dobry pomysł, jeżeli jednak ceny będą takie samu lub będzie drożej to wisi mi to czy się połączą czy też nie :).
     • avatar
      Konto usunięte
      0
      Źle się stało bo Samsung będzie miał teraz 100% przyzwolenie na kontynuowanie z obleśnie zasobożernym i brzydkim interfacem dublującym usługi Google. Już teraz przez nakładki do Androida uchodzi on za system wolny, niejednolity i nie rozwijający się. Google zamiast to ukrócić to jeszcze dokłada do pieca...
      • avatar
       Konto usunięte
       0
       wyczuwam spisem przeciw reszcie swiata