Oprogramowanie

Google Voice Search - prezent dla posiadaczy iPhone’ów

przeczytasz w 1 min.

Oczekiwana przez wielu użytkowników aplikacja Googel Mobile App w końcu znalazła się w sklepie Apple AppStore. Zagraniczni dziennikarze informują, że po kilku godzinach użytkowania ich wrażenia są bardzo pozytywne. Jak pisze autor artykułu zamieszczonego w serwisie TG Daily.com, jest coś unikalnego i zmieniającego sposób myślenia w możliwości wzięcia do ręki smartphone’u, wypowiedzenia na głos wyrażenia „movie show times” i otrzymania nie tylko ogólnych wyników wyszukiwania, ale także informacji o repertuarze w pobliskich kinach, ponieważ oprogramowanie bierze pod uwagę lokalizację geograficzną telefonu, czyli również i jego użytkownika.

Ostatnio pojawiało się wiele spekulacji na temat opracowywanej aplikacji. Tak czy inaczej program trafił już do użytkowników i od poniedziałku można go znaleźć w AppStore firmy Apple. Obsługa narzędzia jest banalnie prosta: bierzemy do ręki telefon (iPhone'a), wypowiadamy na głos szukany wyraz lub frazę, a aplikacja wyświetla nam wyniki wyszukiwania w postaci tekstu na ekranie urządzenia. Użytkownicy iPhone’ow są zachwyceni programem.

Apple iPhone (Fot. Materiały prasowe)

– Po prostu przyłóż telefon do ucha, poczekaj na sygnał, a następnie powiedz czego szukasz – mówi Dave Burke z Google. – To tyle. Po prostu krótka rozmowa – dodaje.

Zamiast stukać w klawiaturę (rzecz jasna, wirtualną), wystarczy powiedzieć na głos, czego szukamy. Co więcej, aplikacja Google Mobile App jest zintegrowana z innymi usługami Google’a, dzięki czemu jej funkcjonalność jest znacznie większa niż może się wydawać (patrz przykład z repertuarem kin).

Niestety wyszukiwanie za pomocą poleceń głosowych to udogodnienie, z którego mogą się cieszyć osoby władające językiem angielskim. Nie wiadomo kiedy i czy w ogóle doczekamy się polskojęzycznego programu, który dodatkowo brałby pod uwagę rodzime miasta i miejsca, by móc zaoferować podobną funkcjonalność jak wersja zagraniczna. Niewykluczone jednak, że program trafi na inne rynki w edycji okrojonej, oferującej jedynie funkcję „Voice Search” (wyszukiwanie głosowe), bez narzędzia „Search with My Location” (szukaj z uwzględnieniem mojej lokalizacji).

Prezentacja działania wyszukiwarki dostępna jest pod tym adresem.

Źródło:TG Daily.com

Komentarze

0
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.

    Nie dodano jeszcze komentarzy. Bądź pierwszy!