Ciekawostki

Będzie czwarta trylogia Star Wars - od Riana Johnsona

przeczytasz w 1 min.

Disney potwierdził, że powstanie czwarta trylogia Gwiezdnych Wojen. Dziesiąty, jedenasty i dwunasty epizod Star Wars stworzy Rian Johnson.

Za kilka tygodni na ekrany kin wejdzie ósmy epizod Gwiezdnych Wojen, a na rok 2019 zaplanowana została premiera części dziewiątej. Ta zdecydowanie nie będzie ostatnią, bo Disney zdążył już potwierdzić, że przygotowana zostanie kolejna, czwarta już trylogia Star Wars.

Scenarzystą i reżyserem tegorocznej odsłony (zatytułowanej Ostatni Jedi) jest Rian Johnson. Wygląda na to, że Disney jest bardzo zadowolony ze współpracy z Amerykaninem, bo to on ma dowodzić zespołem kreatywnym tworzącym dziesiąty, jedenasty i dwunasty film z cyklu Star Wars. 

„Praca z Rianem przy The Last Jedi była dla nas wszystkich przyjemnością. Jest bardzo kreatywny [i] stworzy coś fantastycznego niemal od zera na potrzeby nowej trylogii” – skomentowała Kathleen Kennedy, stojąca na czele firmy Lucasfilm.

Oczywiście na temat tej kolejnej trylogii nic na razie niewiele wiadomo. Nie znamy przecież nawet szczegółów części dziewiątej (poza tym, że stworzy ją J.J. Abrams odpowiedzialny także za Przebudzenie Mocy). „Niewiele” nie oznacza jednak, że nie wiemy nic.

Jak bowiem czytamy na oficjalnej stronie, czwarta trylogia będzie całkowicie oddzielona od historii rodziny Skywalkerów. Nie dziwi więc zapowiedź, że nowe filmy Johnsona „wprowadzą nowe postacie z dalekich zakątków galaktyki”. 

Fani Star Wars nie będą się zatem nudzić. Tym bardziej że w przyszłym roku do kin trafi poboczny film Solo. Gwiezdne Wojny - historie, a w 2020 roku możemy doczekać się premiery podobnego filmu, w którym głównym bohaterem będzie Obi-Wan Kenobi

Dodatkowo na 2019 rok zaplanowana została emisja nowego serialu telewizyjnego osadzonego w uniwersum Gwiezdnych Wojen. Szczegóły na temat tej produkcji pozostają jednak tajemnicą. 

Źródło: Quartz, Disney, Star Wars

Komentarze

20
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  kropak
  5
  To już prawie jak Moda na sukces :D
  • avatar
   jaredj
   3
   "czwarta trylogia będzie całkowicie oddzielona od historii rodziny Skywalkerów." - skoro tak to po co ten wprowadzający w błąd akapit o 10, 11 i 12 części? To coś pochodnego, coś osobnego, nie związanego z główną trylogią, to jak Rogue One.
   • avatar
    Dudi4Fr
    1
    To było pewne że Disney wydoi ile się da z SW, widząc ile zarobił SW7 i RO.
    • avatar
     pscager
     1
     Jak będzie super to czemu nie.
     • avatar
      labik
      -3
      :(
      • avatar
       Maxdamage
       -5
       Ostatniego nie oglądałem, nie obejrzę i 10 więcej, za stary na to jestem. Te fantasy w kosmosie to jednak coś dla nastolatków.