• benchmark.pl
 • Gry
 • Half-Life 3 - Valve rejestruje znak towarowy, wszystko wskazuje, że gra powstaje
Gry

Half-Life 3 - Valve rejestruje znak towarowy, wszystko wskazuje, że gra powstaje

przeczytasz w 2 min.

Firma Valve złożyła wniosek o rejestrację znaku towarowego Half-Life 3. Może to oznaczać, że nad grą właśnie rozpoczynają się prace.

half-life 3 valve rejestruje znak towarowy

Firma Valve najwyraźniej nabrała wiatru w żagle, gdyż w ostatnich miesiącach jest bardzo aktywna. Mieliśmy już wzmożony rozwój klienta Steam, planowaną ekspansję usług Valve do salonu gdzie pojawić się mają komputery do gier Steam Machines działające z systemem Linux Steam OS oraz kontrolerem nowej generacji Steam Controller. Do pełni szczęścia, z pewnością wielu osobom brakowałoby tylko jednego – nowych gier. Otóż niewykluczone, że Valve podąża właśnie tą ścieżką, gdyż niedawno zarezerwowany został znak towarowy Half-Life 3.

Seria Half-Life do dzisiaj cieszy się ogromną popularnością wśród fanów, a do tego uznawana jest za jedną z najlepszych gier tego typu. W ubiegłym roku podczas gali VGA 2012 gra Half-Life 2 została nagrodzona jako najlepsza gra dekady. Ogromny sukces, jaki osiągnęła cała seria i wielkie oczekiwania graczy dotyczące jej kontynuacji z pewnością wymuszają na twórcach staranniejsze podejście do tematu, w końcu na takie zaufanie świata gier ekipa Gabe Newella pracowała latami.

half life 3 gordon freeman gra

Od wydania gry Half-Life 2 minęło już niespełna dziewięć lat, a mimo wszystko wciąż całe rzesze graczy nie doczekały się choćby potwierdzenia, że powstaje jej kolejna część. Chociaż o grze Half-Life 3 słyszymy co jakiś czas, głównie za sprawą pojawiających się i znikających jak bumerang plotek, to jednak część z nich może okazać się prawdziwa. W ostatnich latach gracze niemalże wszędzie starali się doszukiwać dowodów na powstawanie HL3, za każdym razem jednak zaczynało się to wielkim entuzjazmem z niemalże legendarnym już stwierdzeniem „Half-Life 3 Confirmed”, a kończyło jak zwykle.

Teraz jednak może być inaczej, gdyż w końcu oprócz domysłów, interpretacji, czy innych wyliczanek pojawił się bardziej realny cień nadziei. Otóż 29 września do Europejskiego Urzędu ds. Harmonizacji Rynku Wewnętrznego (Office for Harmonization in the Internal Market) wpłynął wniosek o rejestrację znaku towarowego „Half-Life 3”. Niestety zbyt wielu informacji na ten temat wciąż nie ma, wiadomo, że wniosek o rejestrację znaku został złożony przez spółkę pośredniczącą z inicjatywy firmy Valve Corporation, która została oznaczona jako właściciel znaku towarowego.

half-life 3 znak towarowy rejestracja valve

Pamiętać należy jednak, że rejestracja znaku towarowego nie musi oznaczać powstawania gry, być może firma zdecydowała się na taki krok, zabezpieczając się po prostu na przyszłość, ale też nie można wykluczyć, że prace nad samą produkcją już ruszyły bądź mają niebawem się rozpocząć.

half-life 3 rejestracja znak towarowy

Świadczyć może o tym informacja pochodząca z platformy Valve's User Picker, która służy do zarządzenia projektami, nad którymi obecnie firma Valve sprawuje piecze. Platforma była przez jakiś czas ogólnodostępna, teraz jednak została zablokowana dla „nieproszonych gości”. Co ważne znaleziono w niej dwa wpisy odnoszące się do gry HL3. Pierwszy z nich został nazwany Half-Life 3 i zajmować ma się nim 46 wymienionych z imienia i nazwiska deweloperów, natomiast drugi został zatytułowany Half-Life 3 Core i przypisano do niego 10 pracowników Valve.

half life 3 core user picker

Niestety nie wiemy, czy wspomniane informacje są prawdziwe, ale jeżeli tak to wszystko zaczyna wskazywać, że firma Valve rozpoczyna lub już rozpoczęła prace nad grą Half-Life 3. Warto przypomnieć również, że w ostatnim czasie Gabe Newell potwierdził pracę nad projektem Ricochet 2, a ostatnio pojawiły się informacje świadczące także o powstawaniu silnika Source Engine 2 i gry Left 4 Dead 3. Czy to oznacza, że Valve umie już liczyć do trzech? Niewykluczone, ale z pewnością na oficjalne informacje na temat ewentualnego powstawania Half-Life 3 przyjdzie nam jeszcze trochę poczekać.

Źródło: VG24/7, Neogaf, TheRegister, kotaku, pcmager fot: Ivan Bakula

Komentarze

35
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Cacek93
  21
  Gordon Freeman!

  Zapewne tworzą także nowy silnik graficzny pod trójeczkę.
  Po wielkim source spodziewam się piekielnie mocnego narzędzia, które przebije Cry Engine i Unreal Engine.
  • avatar
   Konto usunięte
   15
   Dla mnie ta gra może powstać i na kodzie z HL2 i tak bym kupił
   • avatar
    judol
    6
    Rise and Shine, Mr Freeman... ;)
    • avatar
     n1ckMen1
     5
     I want to believe...
     • avatar
      Mikezet12
      4
      Half-life 3 confirmed !
      • avatar
       Konto usunięte
       2
       NAJLEPSZY FPS W HISTORII POWRACA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
       • avatar
        Nieznośny
        1
        Nie ma czym się podniecać, bo nie wiadomo czy pracują nad HL3 już od jakiegoś czasu, czy dopiero od niedawna,a Valve ma zwyczaj zapowiadać swoje gry dopiero pod koniec procesu produkcji. Jeśli gra w dużej mierze nastawiona jest na multiplayer to jeszcze są robione beta testy (Dota2, CS:GO) i wtedy proces produkcyjny nieco się wydłuża. Też uwielbiam obie części gry i oba epizody do HL2, ale podchodzę do tego z dystansem. Już wiele razy robiłem sobie nadzieję i się cieszyłem, że wreszcie ten tytuł zapowiedzą, a potem było rozczarowanie, aż w końcu doszedłem do momentu, że po prostu poczekam cierpliwie na samą, oficjalną zapowiedź, a nie znaki, przesłanki, ploteczki i inne duperele, bo one często w przypadku Valve bywały inne niż rzeczywistość (nie licząc Steamboxa). Niemniej pomarzyć zawsze warto. Boje się jednak, że gra nie spełni oczekiwań, bo ludzie zrobili na nią taki hajp, że cokolwiek nie zrobi Valve, to pewnie nie zadowolą oni wszystkich. Co jest jednak dla mnie jakimś fenomenem i najśmieszniejszą rzeczą w tym wszystkim, to fakt, że hajpa podbijają też ludzie, którzy jeszcze srali w majtki jak jedynka wyszła,a nawet dwójka więc nie mają bladego pojęcia jaki to był w tamtych czasach klimat i rewolucja w grafice czy przede wszystkim (w przypadku dwójki) w fizyce gry.
        • avatar
         chudyzam
         1
         "Prepare for unforseen consequences" :)

         Osobiście nie obchodzi mnie grafika, chcę tylko z powrotem do Gordona, Alyx i reszty :)
         • avatar
          Tomecek
          -6
          Rockstar ma od lat zarejestrowany znak towarowy GTA Tokio. Co z tego wyszło? Nic. Tak samo może być tutaj :( Kolejny trolling Valve.
          • avatar
           Konto usunięte
           -9
           Rano były już te informacje... benchamrk jak zwykle fiatowsko...
           • avatar
            Tofer
            0
            Wkoncu juz myslalem ze nie bedzie a tu mila niespodzianka :)
            • avatar
             Koriolan
             0
             Nie jestem graczem wagi ciężkiej, HL3 to jedyna gra dla której w razie potrzeby bez gadania upgraduję komputer.
             Może doczekam się też Portal 3 ?
             • avatar
              Konto usunięte
              0
              Valve nie zawiedz nas!!!
              • avatar
               Atak-Snajpera
               0
               Nawet jeśli Vale dłubie sobie przy HL3 to i tak pracę potrwają min 2 lata do wydania finalnego produktu. Jakoś tak informacja mnie ani grzeje ani ziębi.