Gry

Heroes of Might and Magic VI wisi w powietrzu

przeczytasz w 1 min.

Choć ostatnia część znakomitej serii gier strategicznych nieco rozczarowywała fanów, nie zmienia to faktu, że jest to cykl wybitny. Po ponad czteroletniej przerwie nazwa HoMM ponownie pojawiła się w serwisach informacyjnych.

Ubisoft już od pewnego czasu stara się utrzymać prace w tajemnicy, jednak przecieków przybywa. Jest ich już na tyle sporo, że zdaniem redakcji polskiego serwisu Gry-OnLine oficjalna zapowiedź "wisi w powietrzu" i miałaby ona mieć miejsce podczas tegorocznych targów GamesCon.

Wzmożone plotki zaczęły się od tego, że informacje na temat nowej części popularnych "Herosów" pojawiły się na łamach niemieckich odsłon PCGamera i GameStara. Zostały szybko usunięte, ale uważniejsi czytelnicy przenieśli dyskusje na liczne fanowskie fora internetowe. Nawet sami pracownicy Ubisoft nie kryją, że coś jest na rzeczy. W sierpniu zeszłego roku podczas jednej z imprez promocyjnych dumnie paradowali w koszulkach z napisem "Heroes of Might and Magic VI".

Wielką niewiadomą jest póki co sylwetka podproducenta. Słynnemu 3DO próbował już dorównać (z umiarkowanym skutkiem) rosyjski Nival i to on wydaje się być pierwszym kandydatem. Jednak jakiś czas temu Ubisoft kupił sobie Massive Entertainment, twórców m.in. World in Conflict i ich pozycja zdaje się być równie mocna. Ponadto trzeba pamiętać o TQ Digital Entertainment, które niedawno pomogło przenieść HoMM w tryb online. A może firma zaskoczy nas jeszcze innym podwykonawcą?

Póki co czekamy na oficjalną zapowiedź, a wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują, że stanie się to już niebawem.

Źródło: Gry-Online

Komentarze

14
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Zuberos
  0
  Tylko nie Chincole. Ten HoMMO(OMG!) to totalny niewypał, lepiej nawet tego nie odpalać.
  • avatar
   hostage
   0
   V jest taka sobie, IV porażka ;/
   Zobaczymy co przyniesie VI :P
   • avatar
    Szymon331
    0
    hm...
    • avatar
     Konto usunięte
     0
     pamietam ze bylam fanem 2 i 3. Jak wyszla 4 nie bylem do niej przekonany, ale później mnie urzekła magią i karawanami. 5 miała fajne jednostki, ale byla tak kiepsko zoptymalizowana, ze u kumpla z topowym sprzetem sie przycinala, a o grze u siebie mogłem zapomnieć.

     Pozyjemym zobaczymy
     • avatar
      Konto usunięte
      0
      Piąta część była słaba? Pod jakim względem? Ja skończyłem "podstawkę" + 2 dodatki i naprawdę nie mogę złego słowa na tę grę powiedzieć. Studio Nival godnie zastąpiło New World Computing z Jonem Van Caneghemem na czele.
      • avatar
       Konto usunięte
       0
       eh - czy tylko ja tesknie do HoMM III? CZY TE LOSIE NIE WIEDZA ZE MILIONY OSOB TESKNI DO TAKIEGO RODZAJU GRAFIKI??? PO KIEGO LADUJA TE 3D??????
       • avatar
        leon691
        0
        bo dzieci nie kupią nic co nie jest w 3D, dlatego. Podonie było z falloutem i strasznie lubianym przeze mnie w grach rzutem izometrycznym.