Gry komputerowe

Homeworld 3 powstaje - zbiórka okazała się sukcesem

przeczytasz w 1 min.

To już pewne – znana i lubiana seria kosmicznych strategii powróci. Zbiórka pieniędzy na platformie Fig wyraźnie pokazała, że fani czekają na Homeworld 3.

Zbiórka na Homeworld 3 zakończona dużym sukcesem

Gra Homeworld 3 została zapowiedziana na przełomie sierpnia i września – wtedy też dowiedzieliśmy się, że pieniądze potrzebne na jej stworzenie będą pochodzić w dużej mierze od samych graczy. Autorzy uruchomili kampanię crowdfundingową na platformie Fig i poprosili o dowolne wsparcie. Miesiąc później zbiórka się zakończyła. Z jakim wynikiem? Naprawdę dobrym: na koncie znajduje się ponad 1,5 miliona dolarów, pochodzących od niespełna 8,5 tysiąca osób.

Homeworld 3 art

Możemy więc już mieć właściwie pewność, że Homeworld 3 rzeczywiście powstanie. Na premierę trochę jednak poczekamy. Aktualnie gra znajduje się na etapie przedprodukcji, a gotowy produkt najpewniej nie ujrzy światła dziennego wcześniej niż pod koniec 2022 roku. Twórcy zapewniają oczywiście, że warto czekać. Jakie są ich argumenty?

Homeworld 3 ma być pełnokrwistą kontynuacją kosmicznego RTS-a, który ma równocześnie wrócić do swoich korzeni i zawierać elementy urozmaicające rozgrywkę. Zapowiadane są równie widowiskowe co wymagające potyczki, niezwykły klimat (o który zadbają artyści pracujący też przy poprzednich odsłonach) oraz wciągająca fabuła, której detali twórcy nie chcą jednak na razie zdradzać.

Nie pozostaje zatem nic innego jak uzbroić się w cierpliwość ...i raz jeszcze obejrzeć oficjalny zwiastun tej produkcji.

Homeworld 3 - trailer zapowiadający grę:

Homeworld 3 zmierza wyłącznie na pecety.

Źródło: Fig

Komentarze

4
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Konto usunięte
  2
  "Homeworld 3 zmierza wyłącznie na pecety."

  faq:
  q: Which platform will you support?
  a: It's just too early to make any decision here. 2022 is a long way away. But we'll of course be on PC!

  'rzetelne' dziennikarstwo;)
  • avatar
   owatanka
   0
   Do tej pory nie moge przebolec ze gra zakonczyla sie w taki sam sposob jak to intro czyli nie wiadomo co znajduje sie za wrotami :/ czekam niecierpliwie.