Smartfony

Homido mini - okulary VR zamiast gogli, z samymi tylko soczewkami

przeczytasz w 1 min.

Google Cardboard to najtańsza metoda wejścia w świat VR. Niektórzy jednak uważają, że wystarczą same soczewki i niewielka oprawka

Homido Mini

Czy do zabawy z prezentacjami, filmami i grami wykorzystującymi wirtualną rzeczywistość i smartfon potrzebujemy gogli? Może wystarczą same okulary. Homido mini to właśnie taki produkt, który wykorzystuje wyłącznie soczewki w ramce, a eliminuje całkowicie obudowę jak znamy choćby z Google Cardbord.

Takie VR będzie dawało mniejszej siły doświadczenie zanurzenia się w świecie wirtualnym, bo po prostu nie będziemy odizolowani od otoczenia. By sprawdzić czy pomysł Homido ma sens, konieczny jest wydatek 15 euro na Homido mini. Inna opcja to zakup Google Cardboard i pozbawienie go wszystkich ścianek, które zwiększają stopień zanurzenia się w VR.

Homido mini rysunek

Zaletą Homido mini jest podręczność takiego rozwiązania. Okulary VR, jak pozwoliłem sobie nazwać Homido mini, po zakończonej zabawie złożymy i schowamy w kieszeni torby lub spodni. Ważą jedynie 22 gramy. Dla niezbyt wymagających zastosowań jak przeglądanie zdjęć czy filmów, może to być wystarczające.

Tylko czy po to prowadzone są prace nad coraz lepszą immersją w świat VR, by zaraz obdzierać go z najważniejszych zalet.

Źródło: Homido

Komentarze

2
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Konto usunięte
  2
  Już to widzę :) Zrobiłem zdj wyciągam jakiś kawał plastiku z torby zakładam na telefon zbliżam go do facjaty i mam zdj w vr .. nie łatwiej klasycznie ?! I te dzieciaki w poczekalniach grające wymachują głowami na lewo i prawo z telefonem na nosie :D KILL ME VR to VR [email protected]#
  • avatar
   Gonsiorr
   0
   Wiedzę każdy kto może próbuje coś zarobić na VR. Ja osobiście mam zamiar poczekać na recenzje i kupić najbardziej dopracowany produkt, bo nie lubię pół środków.