Drony

Z tym narzędziem każdy może poczuć się jak mistrz dronowego filmowania

przeczytasz w 1 min.

Horus powstał dla tych, którzy chcą zarejestrować piękne ujęcia w profesjonalnej jakości, ale nie czują się zbyt pewnie jako piloci.

Horus

Popularność dronów dynamicznie rośnie – jest to bowiem stosunkowo tani i łatwy sposób na robienie zdjęć i nagrywanie filmów z lotu ptaka. W rękach niewprawionego pilota bezzałogowiec może jednak marnie skończyć. To właśnie dla tych, którzy chcą zarejestrować piękne ujęcia w profesjonalnej jakości, ale nie czują się zbyt pewnie jako piloci, powstało narzędzie komputerowe Horus.

Program Horus, będący dziełem naukowców z Uniwersytetu Stanforda, umożliwia zaprojektowanie materiału wideo w wersji wirtualnej – a na tej podstawie dron z kamerą wykona film, o jakim marzymy. Jak to działa? Proces tworzenia zaczynamy w programie Google Earth, gdzie definiujemy preferencje i ustalamy punkty kontrolne na trasie drona. Horus automatycznie dostosuje parametry lotu.

„Obecnie profesjonaliści korzystają z kamer umieszczonych na latających bezzałogowcach, ale robią to ręcznie – jest to proces, który wymaga sporych umiejętności i dużej zręczności. Dzięki naszemu narzędziu zarówno amatorzy, jak i specjaliści mogą tworzyć atrakcyjne materiały bez żadnych trudności” – chwalą się twórcy. Poniższe wideo dokładnie tłumaczy jak to działa i pokazuje możliwe do osiągnięcia efekty:

Źródło: PetaPixel, Engadget

Komentarze

2
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
  • avatar
    Konto usunięte
    0
    Zamiast kamerki wystarczy podczepić TNT i zdalne bomby gotowe :)