Mobile

HTC nadal z problemami - będą znaczące zwolnienia

przeczytasz w 1 min.

Liczba pracowników HTC zmniejszy się wkrótce o 1500 osób. O tym jak poważny jest to problem świadczy fakt, iż mowa o około 22% całego personelu HTC.

Trudno przypomnieć sobie, od ilu lat w kontekście HTC mówi się o bardzo słabych wynikach finansowych. Chociaż tajwański producent cały czas starał się szukać pozytywów, do tej pory nie udało się ich znaleźć.

Właśnie ogłoszono, iż liczba pracowników HTC zmniejszy się wkrótce o 1500 osób. Mowa o zatrudnionych w tajwańskich fabrykach. Skala zwolnień jest bardzo duża. Wspomniane 1500 osób to bowiem około 22% całego personelu HTC.

„Dziś, HTC ogłasza plan optymalizacji linii produkcyjnych na Tajwanie. Plan ten pozwoli na bardziej efektywne i elastyczne zarządzanie zasobami w przyszłości.”

Jak widać i tym razem wszystko udało się ubrać w ładnie brzmiące stwierdzenia. Zwolnienia mają nastąpić do końca września.

Trudno przypuszczać, na czym HTC teraz opierać będzie swój optymizm. Ostatnio mógł on bazować na transakcji z Google, na mocy której HTC zyskało łącznie 1,1 mld dolarów (ale jednocześnie straciło 2000 pracowników z działu badań i rozwoju) i zapewne w sporej mierze dzięki temu chwaliło się powrotem do rentowności.

Źródło: reuters

Komentarze

3
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  luckan
  1
  Pora na Desire-Z obecnych czasów. Jeśli nie są w stanie konkurować cenowo, to muszą wysilić się na ostatni zryw i wymyślić coś mega innowacyjnego. Coś co przywróci ich do łaski albo natychmiast pogrąży w otchłani technologicznego niebytu. Półśrodki to będzie powolna agonia.
  • avatar
   jacy4
   0
   Nie pamiętam kiedy ostatnio HTC zrobiło jakiś dobry telefon w dobrej cenie. Ta firma zachowuje sie jakby chciała upaść.
   • avatar
    xmexme
    0
    HTC szybko na początku działalności zadławiła się kasą. Nie zrozumieli dla czego tak się stało. Od nadmiaru kasy szajba odbija tak jak innym producentom i nie widać nadziei żeby zdołali się otrząsnąć z tego szoku.