Smartfony

HTC One M10 w dwóch wariantach z różnymi procesorami?

przeczytasz w 1 min.

Jakie pomysły na nowego flagowca narodziły się w głowach przedstawicieli tajwańskiego producenta?

HTC One M10

Wprawdzie HTC znalazło się ostatnio w głębokim cieniu konkurentów, ale na ten moment o rezygnacji z produkcji smartfonów nie myśli. Wkrótce zaprezentować powinno nawet nowego flagowca, na temat którego pojawiły się właśnie ciekawe doniesienia.

Wedle informacji z tajwańskich źródeł, przygotowane zostaną dwa warianty HTC One M10. Różnić mają się jednym tylko, ale bardzo istotnym elementem - procesorem. Wykorzystany będzie podobno Qualcomm Snapdragon 820 (co akurat mało kogo zdziwi) oraz bliżej nieokreślony układ MediaTek (Hellio X20?).

Jeśli rzeczywiście ziści się taki scenariusz sytuacja może być naprawdę interesująca. Dojdzie bowiem do bardzo dużej dysproporcji pod względem liczby rdzeni. Snapdragon 820 oferuje bowiem cztery, a Hellio X20 aż dziesięć. Naturalnie nie należy przekładać tego bezpośrednio na wydajność, niemniej z marketingowego punktu widzenia zapowiada się ciekawie.

Oficjalnej premiery smartfona nie należy oczekiwać podczas MWC 2016. Będzie miała ona miejsce w marcu bądź kwietniu.

Źródło: phonearena, androidinfo

Komentarze

4
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Po1nter
  3
  I tak znając życie HTC będzie droższy średnio 300-500zł od konkurencji i sprzedaż znowu będzie fatalna jak co roku od premiery HTC M8. Nie rozumiem co poszło nie tak. Miałem M7 i dopiero po zmianie na nowsze telefony konkurencji zacząłem żałować. Za to M8 i M9 już optycznie mi się nie podobają.
  • avatar
   jumperonex7
   0
   wincyj rdzeniów..
   i tak ten snapdragon będzie lepszy od mediateka o ile nie będzie się grzał jak 810
   • avatar
    Snack3rS7X
    0
    A ten komentarz o dysproporcji rdzeni to w jakim celu? Jakie to ma znaczenie? Jeden dziesięciordzeniowiec helio może być taki sam jak i te 4 rdzeniowe snapdragony