Mobile

Huawei ma w planach bardzo wydajny procesor Kirin 1020

przeczytasz w 1 min.

Jeśli wierzyć nieoficjalnym doniesieniom, Kirin 1020 będzie dwa razy wydajniejszy niż Kirin 970. Napędzane przez nowy układ smartfony nie będą mogły narzekać na brak mocy obliczeniowych.

Ostatnio prezentowaliśmy ciekawe dane dotyczące tego, jakie procesory chińscy producenci wykorzystują w swoich smartfonach. Huawei bazuje na autorskich układach HiSilicon Kirin i nic nie wskazuje na to, aby coś miało się w tej kwestii zmienić.

Już od pewnego czasu pojawiają się informacje, iż w najbliższej przyszłości zaprezentowane zostaną procesory Kirin 710 oraz Kirin 980. Pierwszy powstanie w 12nm procesie technologicznym i będzie odpowiedzią na Qualcomm Snapdragon 710, drugi w 7nm procesie technologicznym i ma stanąć do rywalizacji z Qualcomm Snapdragon 845.

To jednak nie wszystko, ponieważ ostatnie doniesienia sugerują, iż Huawei ma w planach także procesor Kirin 1020. Wiadomo o nim niestety niewiele, chociaż spodziewać należy się bardzo dużych mocy obliczeniowych - mniej więcej dwukrotnie większych od tych, jakie zapewnia Kirin 970. Nowy układ najpewniej wspierać będzie sieci 5G.

Na konkretniejsze informacje musimy poczekać. Podobnie jak na pierwsze urządzenia napędzane przez Kirin 1020. Te pojawią się najpewniej w przyszłym roku.

Źródło: wccftech

Komentarze

4
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Dragonik
  4
  A to wszystko tylko po to żebyś mógł szybciej przeglądać FB
  • avatar
   sn00p
   1
   To po to by mógł szybciej przesyłać dane o użytkowniku do Chin :)
   • avatar
    Konto usunięte
    0
    No nieźle Huawei ciśnie w temacie CPU. Czekam na rozwój wydarzeń. Dalej siedzę na starym Kirin 925 i choć Kirin 960/970 wyglądają kusząco, na dobrą sprawę nie widzę większego powodu do zmiany.
    A co do GPU, do wymagających gier wolę PC-ta z dużym ekranem a nie 6" telefon.