Foto

Huawei szykuje kolejnego smartfona z optyką Leica

przeczytasz w 1 min.

Wygląda na to, że Huawei przykładać będzie się do możliwości fotograficznych wszystkich swoich ważniejszych smartfonów.

Na potrzeby Huawei P9 chiński producent nawiązał współpracę z Leica. Doskonale znana miłośnikom fotografii firma pomogła przy zaprojektowaniu podwójnego aparatu we flagowym smartfonie i efekty tego okazały się bardzo zadowalające. Wkrótce powtórka?

Nikt nie robił tajemnicy z tego, iż współpraca Huawei i Leica potrwać ma dłużej. Wedle najnowszych informacji na kolejne jej efekty nie będziemy musieli czekać do przyszłego roku. Już za kilka tygodni pojawić może się nowy smartfon z optyką Leica. Domyślacie się, o jakim modelu mowa?

Doniesienia z chińskich źródeł wskazują na Huawei Mate 9. Już wcześniej sugerowano, iż będzie on znacznie bardziej rozwinięty w kwestiach foto niż Huawei Mate 8, pojawiło się nawet zdjęcie ukazujące podwójny aparat. Teraz dodać należy do tego raporty GizmoChina sugerujące, iż ma być on skonstruowany na zasadzie identycznej jak w Huawei P9, także tutaj pomagać ma Leica. Co więcej, pojawić miałaby się optyczna stabilizacja obrazu - wielki nieobecny w Huawei P9.

Jeśli chodzi natomiast o stylistykę całej konstrukcji, to na podstawie dotychczasowych przecieków, Huawei Mate 9 prezentować może się tak jak na poniższym renderze.

Huawei Mate 9 render

Źródło: Huawei, expertreviews

Komentarze

7
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  misiek12_sdz
  0
  Jak dla mnie ta współpraca gorzej świadczy o Leice niż lepiej o Huawei.
  • avatar
   kubas246
   -3
   Nie rozumiem po co ten podwójny aparat. Jeden do czarno-białych drugi do zwykłych zdjęć. Nie lepiej zrobić jeden porządniejszy?
   • avatar
    daker836
    0
    nie zdziwiłbym sie jakby za kilka lat w flagowcach było już po 3 aparaty z tyłu.