Smartfony

Huawei trzeci na świecie

przeczytasz w 1 min.

Huawei nadal rośnie w siłę. Jest już trzecim co do wielkości producentem urządzeń mobilnych.

Od ilu już miesięcy mówi się, iż Huawei znajduje się na fali wznoszącej? Najnowsze dane dotyczące sprzedaży urządzeń mobilnych tego producenta jednoznacznie potwierdzają, że ma on spore powody do zadowolenia.

Z danych Strategy Analytics and International Data Corporation (IDC) wynika, iż Huawei udało się sprzedać w pierwszym kwartale tego roku (Q1 2016) ponad 28,3 mln urządzeń. Patrząc w przeszłość tego producenta jest to wynik rewelacyjny, aż o 64% wyższy niż w pierwszym kwartale 2015 roku (Q1 2015).

Oznacza to, iż na koniec Q1 2016 udział Huawei w rynku urządzeń mobilnych wyniósł 8,5%. Tym samym chiński producent może pochwalić się mianem trzeciego największego producenta na rynku. Co więcej, Huawei jako jedyny w pierwszej trójce utrzymał tendencję wzrostową.

Gdzie upatrywać przyczyny sukcesu? Zdaniem IDC strategia firmy zakładająca skupienie się na modelach premium ze średniej i wyższej półki cenowej okazuje się niezwykle efektywna. Trudno się z tym nie zgodzić, linia Huawei P8 sprzedawała się świetnie (zwłaszcza P8 Lite), istnieją podstawy do twierdzenia, że podobnie będzie z Huawei P9.

Huawei P8 Lite
Huawei P8 Lite - jeden z największych sukcesów sprzedażowych chińskiego producenta

Jak wygląda popularność Huawei w Polsce? Całkiem dobrze. Udało się osiągnął 19,8% udziałów.

Mieliście (macie) do czynienia z propozycjami tego producenta?

Źródło: Huawei, androidheadlines

Komentarze

10
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  kubustrol
  1
  Może i trzeci na świecie ale ostatni w kwestii aktualizowania swoich urządzeń :/ Android 6.0 miał być do końca 1 kwartału, otrzymaliśmy go dopiero wczoraj- a właściwie dostali go tylko użytkownicy P8 LITE (!) bo po co wypuszczać nowego androida na byłego flagowca marki jakim był P8.
  • avatar
   vegasnight9
   1
   Jakość w dobrej cenie - prosty przepis na sukces.
   • avatar
    PROCTON
    -5
    ...wolę HTC 10
    • avatar
     gukeskl
     0
     Szkoda że nie ma porównania do innych producentów
     • avatar
      Dudi4Fr
      0
      Mam od nich Nexus'a 6P i muszę powiedzieć że jak na chińczyka jakość wykonania pozytywnie mnie zaskoczyła, niczym nie odbiega od Samsunga czy HTC. Softu nie oceniam ponieważ ten pochodzi prosto od Google.