Ciekawostki

Hulajnogę Lime wypożyczysz w aplikacji Uber

przeczytasz w 1 min.

Dziś już w największych polskich miastach nie trzeba mieć własnych pojazdów, by sprawnie dostawać się z punktu A do punktu B, bez konieczności korzystania ze środków masowego transportu. Dzięki współpracy firm Uber i Lime do zorganizowania przejazdu wystarczy zaś jedna aplikacja.

Od dzisiaj osoby korzystające z aplikacji Uber mogą nie tylko zamawiać przejazdy samochodami, ale też wypożyczać elektryczne hulajnogi Lime, by szybko i sprawnie dostawać się właśnie tam, dokąd zmierzają. „Zielone” jednoślady pojawiają się na mapach w siedmiu europejskich miastach, z czego trzy znajdują się w Polsce: to Warszawa, Poznań i Wrocław

Aby wynająć ten nowy środek transportu, w aplikacji Uber należy wybrać opcję „Hulajnoga”, zlokalizować pojazd, a gdy już się przy nim będzie – zeskanować kod QR na kierownicy w celu zdjęcia blokady. A ile to kosztuje? Opłata początkowa wynosi 3 złote, a każda minuta jazdy zwiększa ostateczny rachunek o 50 groszy. 

Uber Lime mapy

„Bardzo cieszymy się z wprowadzenia w Warszawie, Wrocławiu i Poznaniu nowych form komunikacji i umożliwienia korzystania z nich tym mieszkańcom, którzy nie mają własnych samochodów. Integracja z hulajnogami Lime to kolejny sposób na szybkie i tanie poruszanie się po mieście i doskonałe uzupełnienie transportu publicznego” – skomentował Billy Guernier, Head of New Mobility Platform w Uber.

Hulajnogi elektryczne to rozwiązanie przyjazne środowisku. W tym miejscu warto więc przypomnieć, że w Krakowie ruszył niedawno Uber Green, a więc wariant przejazdów realizowanych wyłącznie samochodami elektrycznymi. 

Zwróćmy też uwagę na to, że Uber nie jest jedyną firmą, która zmierza w takim kierunku, by całą trasę można było sobie zaplanować w obrębie jednej aplikacji. Taki sam cel przyświeca Free Now. Głównym „składnikiem” tej nowej marki jest mytaxi, ale już jesienią dołączy do niej hive – inny popularny operator miejskiej elektromobilności. 

Źródło: Uber, d*fusion, inf. własna

Warto zobaczyć również:

Komentarze

0
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.

    Nie dodano jeszcze komentarzy. Bądź pierwszy!