• benchmark.pl
 • Foto
 • Induro DR Hi-Hat: ten statyw wytrzyma wszystko - nawet 100 kilogramów
Foto

Induro DR Hi-Hat: ten statyw wytrzyma wszystko - nawet 100 kilogramów

przeczytasz w 2 min.

Pancerna konstrukcja do plecaka

Induro, producent statywów foto-wideo, rozszerzył swoja bogatą ofertę o ciekawy produkt. Induro LVB100S Hi-Hat to niewielki statyw z głowicą przeznaczony zarówno dla kamer jak i aparatów. Jego najciekawszą cechą jest maksymalne dopuszczalne obciążenie, które mimo kompaktowych rozmiarów, wynosi aż 100 kilogramów.

Każdy fotografujący i filmowiec prędzej czy później dostrzeże zalety akcesorium jakim jest statyw. Statywy dostępne są w różnych wariantach, różniących się między innymi zastosowaną głowicą, liczbą nóg i ich długością.

Induro DR Hi-Hat statyw
W Induro LVB100S zastosowano demontowalną głowicę o kształcie misy.

Bardzo istotnym parametrem jest waga statywu, która wpływa na komfort jego przenoszenia, i maksymalne dopuszczalne obciążenie, od którego zależy jak stabilny będzie statyw po zainstalowaniu aparatu czy kamery. Ta cecha jest bardzo istotna w przypadku niewielkich konstrukcji. Pod tym względem statyw Induro Dual Range Hi-Hat robi niesamowite wrażenie.

Maksymalna wysokość statywu Induro wynosi niespełna 30 centymetrów. Całość wraz z głowicą waży jedynie 2,1 kilograma. Jedynie, zważywszy na fakt iż zapewniona jest stabilność przy obciążeniu nawet 100 kilogramów. Dla porównania amatorskie statywy wytrzymują obciążenie co najwyżej kilku kilogramów. Statyw Induro można zatem określić mianem pancernego.

Parametry statywu są następujące:

 • maksymalne obciążenie: 100 kilogramów
 • maksymalna wysokość: 23,9 cm (kolumna złożona)
 • minimalna wysokość: 9,9 cm (kolumna złożona)
 • długość po złożeniu: 27,5 cm
 • liczba sekcji nóg: 2
 • waga: 2,1 kilograma

Induro DR Hi-Hat statyw rozkładane nogi
Induro LVB100S sprawdzi się tam, gdzie długie nogi nie są potrzebne, za to przydatna jest wytrzymała kompaktowa konstrukcja o jak najmniejszej minimalnej wysokości.

Produkt powinien w lipcu trafić do sklepów. Jego cenę ustalono na około 280 dolarów. Jeśli pojawi się w Polsce jego cena wyniesie zatem prawdopodobnie około 1000 złotych. A to oznacza, że skuszą się na niego przede wszystkim osoby, którym będzie on bezwzględnie potrzebny.
 

Więcej o akcesoriach foto-wideo:

Źródło: Induro

Komentarze

7
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  kropak
  2
  He he he ... ciekawe kto nosi kamerę albo aparat co waży 100kg ;) no niech nawet 50kg. Matko jedyna czego to marketing nie wymyśli...
  • avatar
   WiechoB
   2
   Tiaaa... frajerom którzy kupili już body za kilkadziesiąt kzł teleobiektyw za kolejne kilkadziesiąt, powiedzmy dwie pro lampy błyskowe za kilka kzł każda i komplet nowoczesnych kart pamięci po kilkanaście setek zł każda. Tacy frajerzy pewnie na tak tani specjalistyczny statyw może nie spojżą a może dostaną go gratis u swojego dostawcy.
   • avatar
    verona
    -1
    "damy grubsze rurki na nóżki i wciśniemy frajerą za 1k!"
    • avatar
     borat1979
     0
     Też mi wyczyn zrobić wytrzymał statyw o wysokości 20 cm :)
     Zwykły kuchenny taboret z IKEA wytrzyma nawet 200 kg
     • avatar
      Konto usunięte
      0
      Pewnie WiechoB ma rację.
      Przy olbrzymich cenach sprzętu foto, taki mały statyw za 1000 złotych, to niemal żaden wydatek (w skali całości wyposażenia). Ot, dodatkowe akcesorium.

      Zapewne bardzo wygodna konstrukcja, która mogła by zastąpić mój miniaturowy rozkręcany, 30 letni statywik "pokojowy" :D