Internet

Instagram na PC wreszcie dostępny, ale...

przeczytasz w 1 min.

Funkcjonalność jest prawie taka sama jak w aplikacji mobilnej. Dlaczego "prawie"?

Instagram jest obecnie jedną z najpopularniejszych sieci społecznościowych skoncentrowanych wokół zdjęć. W czerwcu liczba jej użytkowników przekroczyła 500 milionów. Aż dziw bierze, że dotąd serwis dostępny był wyłącznie w formie aplikacji mobilnej. To jednak już przeszłość – oficjalnie udostępniona została aplikacja uniwersalna na Windows 10.

Uniwersalna, to znaczy dostępna różne urządzenia z tym systemem, między innymi właśnie na tablety oraz komputery stacjonarne i przenośne. To kolejna taka aplikacja w portfolio Facebooka, która przychodzi po portalu społecznościowym oraz komunikatorze Messenger (z których to jednak pecetowcy mogli już wcześniej korzystać bez żadnych problemów).

Na co pozwala komputerowa aplikacja Instagram? Właściwie na wszystko, co umożliwia aplikacja mobilna. Możemy przeglądać zdjęcia, otrzymywać powiadomienia czy też wymieniać wiadomości przez Direct. Problematyczne jest jedynie dodawanie zdjęć. Opcja publikacji jest bowiem dostępna wyłącznie dla urządzeń z ekranem dotykowym i tylną kamerą.

Pobierz Instagram na Windows 10
Instagram na Windows 10

Źródło: Instagram Blog

Komentarze

4
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Konto usunięte
  12
  Ale kogo to obchodzi?
  • avatar
   Kenjiro
   9
   Najważniejsza funkcja nie działa dla miażdżącej większości PC... brawo!
   • avatar
    krakn
    -1
    żaden problem to obejść.
    robisz zdjęcie na PC, zapisujesz go w katalogu dropboxa.
    Po kilku sekundach na telefonie, otwierasz dropbox, zaznaczasz zdjęcie, wybierasz opcję export, do aplikacji istagram....
    Poszło