Procesory

Intel atakuje 6 rdzeniami

Michał Szukała | Redaktor serwisu benchmark.pl
9 komentarzy Dyskutuj z nami

Już wkrótce Intel planuje premierę swojego pierwszego procesora 6-rdzeniowego. Będzie nim Xeon X7460 (jego nazwa kodowa to Dunnington), przeznaczony do socketu micro-PGA 604.

Taktowanie procesora wynosi 2.53 GHz przy 1066 MHz szynie FSB. X7460 będzie dysponował 9 MB cache L2 (po 3 MB na każdą parę rdzeni) oraz 16 MB wspólnej pamięci L3. Chip zostanie wykonany w procesie technologicznym 45 nm, a jego TDP wyniesie 130W.

Premiera serwerowego X7460 odbędzie się już 15 września 2008. Na razie nie wiadomo, jaka będzie cena nowego Xeona. Brak też sygnałów o tym, kiedy Intel wprowadzi na rynek sześciordzeniowe procesory dla komputerów biurkowych.

 

Komentarze

9
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Dodaj
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  force
  aha...czyli znowu intel chce okłamac i nie dac 6 rdzeniowego procesowa tylko poprostu 3 procesory core 2...za to własnie tej firmy nie lubie...potrafia tylko sciemniac i podnosci zegar rdzenia...żal
 • avatar
  SoundsGreat
  Wyluzuj... jak na razie lutowanie Core 2 Duo dobrze Intelowi wychodzi, bo przecież Quady biją Phenomy na łeb... kosztem ceny niestety...
 • avatar
  Konto usunięte
  "niestety" to właśnie amd bije intela >>cenami ;)
 • avatar
  Konto usunięte
  Ja mam gdzies czy to sa "skladaki" czy nie! Wazne ze jest 4 razy szybciej (mam q6600)
 • avatar
  force
  Mi tez zwisa...za to nie zwisa mi to ze intel tego nie powie...nie mów ze to 3xc2 tylko sie chwali ze 6...nawet jesli robi to w dobrej wierze to nie sadze zeby takie ukrywanie dobrze o firmie świadczyło...moze sa jeszcze innne rzeczy o których nie mówia ??
 • avatar
  Konto usunięte
  Zapraszam chociażby na Intel Solution Summit - ciekawe konferencje. Sprzeczka nie ma sensu, mowa tu o procesorze Xeon, wątpie w to że ktoś z Was posiada maszynę domową z Xeonem(ami) na pokładzie. Poza tym, jeśli się co nie którzy buntują, sam fakt chociażby wspólnej pamięci cache dla rdzieni obala teorię o kilku procesorach np. core2 etc. w jednym. IMHO konkurencja mogłaby popracować nad technologią produkcji...jakoś przebicie bariery 2MB cache-u poziomu drugiego im nie wychodzi:) Zreszta jeszcze troche i zobaczycie procki w 0,14. Pozdrawiam.