Procesory

Intel przygotowuje tajną broń. W planach pierwszy procesor 6 GHz

przeczytasz w 1 min.

Nowy procesor Intela ma być prawdziwym killerem wydajności. Jednostka będzie pracować z taktowaniem, jakie do tej pory było niedostępne dla seryjnie produkowanych modeli.

Jesteśmy po prezentacji procesorów Intel Core 13. generacji, które mają przynieść wyższą wydajność względem modeli Core 12. generacji – topowy model Core i9-13900K będzie rozpędzać się do 5,8 GHz. Na tym jednak plany producenta się nie kończą.

Intel zapowiada pierwszy procesor o taktowaniu 6 GHz

Podczas konferencji, prezes Intela zapowiedział wydanie specjalnego modelu, który ma osiągać rekordowe taktowanie 6 GHz. Mowa o standardowym zegarze, bez konieczności podkręcania procesora (ale najpewniej będzie ono osiągane przy obciążeniu mniejszej liczby wątków CPU).

Intel Core 13. gen - zapowiedź procesora 6 GHz

Wiemy, że jednostka zostanie wprowadzona na początku przyszłego roku i będzie dostępna w limitowanej ilości. Nie znamy ani dokładnej specyfikacji, ani ceny procesora.

Można zatem podejrzewać, że chodzi o model Core i9-13900KS - specjalną, przyspieszoną wersję 24-rdzeniowego/32-wątkowego Core i9-13900K. Podobnie to wyglądało przy premierze 12. generacji, gdy najpierw pojawił się Core i9-12900K, a potem przyspieszony Core i9-12900KS.

Źródło: Intel

Komentarze

8
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Nuratar
  16
  Czyli AMD czeka z modelami 7000 3D V-cash, a Intel czeka z modelami 6 Ghz.
  A my wszyscy czekamy, aż w końcu te posrane korporacje przestaną sobie z nas jaja robić.
  • avatar
   piomiq
   6
   Intel igra z ogniem. Zbliża się kryzys energetyczny, mogą pojawić się "black outy", a tu wchodzi na scenę nowy procesor Intela, który raczej małych zapotrzebowań na energię nie będzie miał.
   Wiadomo, że na zimę potrzebne są grzejniki, no ale bez przesady :D
   • avatar
    FunkyKoval
    5
    "Stary dobry" INTEL wraca, znowu jakieś limitowane, gorące shity-y, pozycjonwoane jako kolekcjonerskie w kosmicznych cenach. Do roboty by się wzięli a nie kombinowanie jak zarobić ale się nie narobić i jeszcze klienta złupić.
    • avatar
     Konto usunięte
     0
     tak się składa, że ze swoim przemalowanym marketingowo 10nm czyli Intel7, łatwiej się wykręca zegarek. jest wiele przyczyn dlaczego tak się dzieje. ale to się dzieje kosztem ogromnego zwiększenia poboru prądu.
     • avatar
      KMN123
      0
      "Tajna broń" jak Alchemisty... Niby są ale nikt ich nie widział.