Gry

Katowicki IEM najlepiej oglądanym wydarzeniem w historii eSportu

przeczytasz w 2 min.

Tegoroczna impreza pobiła wszelkie rekordy popularności.

IEM 2014

Impreza Intel Extreme Masters w Katowicach okazała się ogromnym sukcesem. Dostarczyła wielu emocji, przede wszystkim – nie da się ukryć – dzięki wspaniałemu zwycięstwu Polaków. I bez tego jednak chętnych nie brakowało – jak bowiem informują organizatorzy, tegoroczny IEM pobił wszelkie rekordy popularności i został okrzyknięty najlepiej oglądanych wydarzeniem w historii eSportu.

Ludzi chętnych do wejścia do Spodka nie brakowało – kolejki przed katowicką halą były niesamowicie długie, co tylko potwierdza słowa ujęte we wstępie. Liczba 70 tysięcy widzów w ciągu trzech dni rozwiewa zresztą chyba wszystkie wątpliwości. Jak się jednak okazuje, równie dużym zainteresowaniem cieszyły się internetowe transmisje z rozgrywanych podczas imprezy turniejów – IEM oraz EMS One CS:Go. Finał League of Legends, w którym w szranki stanęły ekipy KT Rolster Bullets i Fnatic w jednym momencie oglądało ponad 511 tysięcy osób, co jest absolutnym rekordem ESL.TV. Absolutnym, ponieważ poprzedni najlepszy wynik wynosił 302 tysiące (IEM Kolonia, listopad 2013).

„Niewiele ponad sześć czy siedem lat temu byliśmy niezmiernie szczęśliwi gdy pojedynczy mecz śledziło 12 000 osób” – mówi Michał Blicharz, Dyrektor Zarządzający d.s. ProGamingu w ESL. „Dziś 12 000 osób śledziło na żywo zmagania najlepszych graczy na świecie podczas Intel Extreme Masters Katowice a kolejne setki tysięcy przed ekranami swoich komputerów”.

To nie koniec rekordów popularności. Kolejny to jednoczesna, najwyższa oglądalność na platformie Twitch we wszystkich grach – wyniosła ona 643 tysiące osób. Udało się zatem podwoić dotychczasowy wynik – 318 tysięcy – który to zresztą także został ustanowiony podczas katowickiej imprezy, tyle tylko że ubiegłorocznej.

IEM 2014 ludzie

Platforma Twitch.tv poinformowała, że katowicki Intel Extreme Masters okazał się największym sukcesem w historii jej istnienia. Widzowie z ponad 180 krajów uruchomili transmisję łącznie 23 164 454 razy i spędzili 12 648 666 godzin oglądając zmagania eSportowców na żywo. 

„Rozgrywki e-sportowe przyciągają uwagę ludzi na całym świecie I rywalizują z tymi, które są dostępne w telewizjach tradycyjnych I konkurują z nimi swoją oglądalnością” mówi Stuart Saw, Dyrektor Regionalny, EMEA, Twitch. „Intel Extreme Masters World Championship jest jednym z najważniejszych wydarzeń w całej branży e-sportowej, znanym z wysokiego poziomu gier, bardzo dobrej produkcji telewizyjnej oraz niesamowitej atmosfery! Dla potwierdzenia muszę stwierdzić iż Counter-Strike: Global Offensive osiągnął najlepszą oglądalność w historii a turniej League of Legends plasuje się w ścisłej czołówce pod względem pojedynczych oglądających”.

Na koniec – infografika podsumowująca Intel Extreme Masters w Katowicach:

IEM 2014 infografika

A Wy przyczyniliście się do rekordów?

Źródło: Turtle Entertainment

Komentarze

23
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Antiax
  10
  Bardzo przyjemnie czyta się takie informację, ponieważ wszystkie rekordy zostały pobite podczas IEM, który odbywał się w Polsce. Mam nadzieję, że organizatorzy nie zawiodą fanów i Katowice będą stałym punktem podczas zmagań Intel Extreme Masters. Liczby mówią same za siebie, mam nadzieję, że taki rozwój eSportu to tylko początek :)
  • avatar
   Terrorek
   2
   W tamtym roku udało misie w sobote wbic bez kolejki bo akurat otworzyli nowa i byłem 1 w niedziele nie było wg kolejki jak byłem a w tym roku minimum 2h stania w kolejce to odpuściłem :) za rok jak będziemy mieli zaszczyt ponownie goscic w gatowicach to kupuje karnet na 3 dni :D
   • avatar
    mgkiler
    1
    Tylko powinni zrobić normalne bilety.
    Bo co z tego, że wstęp wolny jak stoisz 3 godziny w kolejce i komunikat, że już nie ma miejsc i pozostałe 5tyś osób ma się rozejść do domów...

    Jechać 3 godziny samochodem, stać w kolejce 3 godziny i FAIL.

    Zrobili by normalne 10tyś imiennych biletów (imienne, aby nie było, że ktoś kupuje 10 biletów i wystawia na allegro za 2x większą cene) i nie było by problemów.

    Rok temu te same problemy i nie wyciągnięto ŻADNYCH wniosków.
    • avatar
     Finear
     -2
     szkoda że doty na tym evencie nigdy nie bedzie...

     no ale cóz swoj stadion tez bedzie miała
     • avatar
      mariusz_k
      -3
      Nuda - patrzeć jak grają inni.