Komputery

Intel potwierdza komputerki NUC z procesorami Broadwell - premiera w 2015

przeczytasz w 1 min.

Nowe modele komputerów Intel NUC będą bazować na procesorach Broadwell i zostaną wyposażone w kilka nowych funkcji.

Intel NUC 2.0 komputer mini-PC

Jakiś czas temu zapowiadaliśmy nową generację komputerków Intel NUC, które miały bazować na procesorach z generacji Broadwell. Wprawdzie na ich premierę przyjdzie nam jeszcze trochę poczekać, ale na stronie producenta pojawiły się informacje potwierdzające wcześniejsze doniesienia.

Nowe modele będą dostępne w kilku wariantach – jako sama płyta główna do montażu w nieoryginalnej obudowie, bądź też gotowy komputer w mniejszej lub większej, oryginalnej obudowie. Jak nie trudno się domyślić, większa obudowa jest bardziej pojemniejsza, co głównie ma się sprowadzać do możliwości instalacji 2,5-calowego dysku twardego.

Modele NUC 2.0 zostaną wyposażone w mobilne procesory Core i3 oraz Core i5 w wersji energooszczędnej (o TDP rzędu 15 W). Na uwagę zasługuje też moduł komunikacji NFC.

Bardziej spostrzegawczy zauważą żółty port USB, który oferuje bardziej zaawansowane funkcje ładowania urządzeń mobilnych. Z kolei na samej płycie głównej znalazło się gniazdo M.2 do podłączenia nowoczesnych dysków SSD.

Intel NUC 2.0 komputer mini-PC - płytka PCB

Wiemy też, że producent już ma gotowe próbki inżynieryjne nowych komputerków NUC. Na premierę pierwszych modeli przyjdzie nam jednak poczekać do pierwszego kwartału 2015 roku.

Źródło: Intel, ComputerBase

Komentarze

14
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  manexus
  1
  Rozbawiliście mnie :) - "większa obudowa jest bardziej pojemniejsza"
  • avatar
   Konto usunięte
   -6
   Z kolei na samej płycie głównej znalazło się gniazdo M.2 do do wydawania kasy na nowy dysk bo nie można włożyć normalnej saty 3
   • avatar
    Konto usunięte
    -8
    Z kolei na samej płycie głównej znalazło się gniazdo M.2 do do wydawania kasy na nowy dysk bo nie można włożyć normalnej saty 3
    • avatar
     zakius
     0
     Byle crystalwell i lecim
     • avatar
      Eyeer
      0
      A jak wygląda temat zasilania dysku sata w tego typu urządzeniu?