SSD

Intel: plany wydawnicze SSD na 2017 rok

Paweł Maziarz | Redaktor serwisu benchmark.pl
10 komentarzy Dyskutuj z nami

Nieoficjalne plany Intela nie wskazują na obecność rewolucyjnych premier - raczej powinniśmy się spodziewać odświeżania obecnych konstrukcji.

W tym roku w ofercie Intela pojawiły się dwie nowe serie nośników SSD – ekonomiczne SSD 540s i wydajne SSD 600p. Jakich modeli powinniśmy się spodziewać w przyszłości?

Wszystko na to wskazuje, że producent będzie podążać z najnowszymi trendami na rynku i standardowe pamięci zastąpi warstwowymi układami 3D NAND. Nie wiadomo jednak co z najwydajniejszym segmentem, gdzie obecnie jest dostępna seria SSD 750 - docelowo ma ona zostać wycofana mniej więcej w połowie przyszłego roku, ale być może producent szykuje ich następców (nieujętych na grafiku).

Intel - plany wydawnicze dysków SSD na 2017 rok

W trzecim kwartale 2017 roku pojawią się modele ekonomiczne nośniki SSD 545s, które zastąpią obecne modele SSD 540s – główna zmiana ma się sprowadzać do zastosowania kości 3D TLC NAND. Oprócz tego planowane jest wypuszczenie modeli SSD 600p w obudowie BGA.

To jednak nie koniec planów producenta, bo pracuje on również nad modelami SSD 610p – docelowo mają one zastąpić serię SSD 600p, a główna różnica sprowadza się do zastosowania nowszych pamięci i pojemniejszych samych dysków. Premiera nośników została zaplanowana na czwarty kwartał przyszłego roku.

Źródło: BenchLife

Komentarze

10
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Dodaj
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  mutissj
  Czekam na informacje o
  następcy platformy X99, LGA2011-3
  3
 • avatar
  Konto usunięte
  i kolejne dyski z badziewnym TLC. w tym typie najszybciej wydajność leci w dół, mało łba nie urwie tak leci.
  3
 • avatar
  hsghost
  "Seria SSD 750 docelowo ma ona zostać wycofana, ale być może producent szykuje ich następców (nieujętych na grafiku)."

  Czegoś tu nie rozumiem. Intel przedstawia plany wydawnicze, a jednocześnie ukrywa, że zamierza coś wydać?
  2
 • avatar
  WolffWeber
  Cóż, myślałem, że będzie coś o Optane.
  Ponoć nowy Macbook Pro miał to już mieć, ale Intel 'się nie wyrobił'. Może jest w tym ziarno prawdy, bo Apple znów zmienił złącze do SSD. Pożyjemy, zobaczymy.
  1
 • avatar
  Konto usunięte
  Grafika z newsa jest ucieta, wiec tak naprawde nie wiadomo co z innymi dyskami Intela, bo na pewno sa ujete w tej grafice.
 • avatar
  Konto usunięte
  Niech lepiej zaczna dopracowywac te dyski.