Gadżety

Intel stara się obniżyć ceny Ultrabooków.

z dnia
 | Redaktor serwisu benchmark.pl
Autor:
26 komentarzy Dyskutuj z nami

Intel stara się obniżyć ceny Ultrabooków.

Intel stara się pomagać firmom stworzyć urządzenia, które mogłoby konkurować z MacBook Air. Są to smukłe notebooki, których grubość nie przekracza 20 mm i pracują długo na akumulatorze. Chodzi oczywiście o Ultrabooki. Intel przewiduje, że zastąpią one w przyszłości netbooki i część notebooków. Intel boryka się z jednym ważnym problemem. Z założenia Ultrabooki muszą kosztować poniżej 999 dolarów, ponieważ muszą być tańsze od MacBook Air.

Jak się okazało, według partnerów Intela, firma ma za duże wymagania cenowe i trzeba będzie montować słabsze CPU w Ultrabookach, aby ich cena była satysfakcjonująca.

Ultrabook Asusa
Ultrabook Asusa
 

Producenci zażądali od Intela 50 % obniżki cen 17 W procesorów Sandy Bridge. Intel nie zgodził się na tak dużą obniżkę cen, ale dla najbliższych partnerów, w tym firmie Asus, zaoferuje obniżkę cen o 20 % na następujące modele procesorów: Core i7-2677 (317 dolarów), Core i7-2637 (289 dolarów) oraz Core i5-2557 (250 dolarów). Intel oznajmił także, że cena chipsetu spadnie do 48 dolarów.
 

Prezentacja Ultrabooka Asusa
Prezentacja Ultrabooka Asusa
 

Pierwsze Ultrabooki pojawia się we wrześniu i wtedy przekonamy się czy cena Ultrabooków jest rzeczywiście niższa niż MacBook Air.
 

Więcej o Intelu:

Źródło: nordichardware

Komentarze

26
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Dodaj
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Konto usunięte
  "Intel przewiduje, że zastąpią one w przyszłości netbooki" - tak się zastanawiam - jak komputer za 4000zł może zastąpić netbooka za 900zł? Ten Intel to niezły jajcarz.
 • avatar
  DustEater
  Jeśli i5 czy i7 jest w dziale "słabsze procesory" w tak chudym notebook'u to nie chcę myśleć jakie są te "mocne"
 • avatar
  Konto usunięte
  Już widzę tanie ultrabooki z 1-rdzeniowymi procesorami bez pamięci podręcznej :D
 • avatar
  Konto usunięte
  Sami sobie strzelają w stopę. Dlaczego? Bo konkurencja też ma w tym roku całkiem niezłe procesory przeznaczone na rynek laptopów i netbooków, itp., a do tego w atrakcyjniejszej cenie. Oczywiście z mobilnymi procami i7 to raczej AMD nie ma co nawet próbować porównywać, ale i5 już chyba nie jest aż o tyle wydajniejsze(?)
 • avatar
  omnik
  Jak dla mnie, to urządzenie na obrazku to minisuperturbobook, jak można to ultrabookiem nazwać, takie to grube i w ogóle...
 • avatar
  Konto usunięte
  Deccan z Yuba ma zjadać 20W czyli pewnie mniej niż połączenie tych intelowskich procesorów z ich NB a cenowo powinien wypaść lepiej
  niech projektują nowe lapki a później wsadzą w nie APU od AMD :)
 • avatar
  Konto usunięte
  Gdyby tak jeszcze amoled w tym był, który ponoć jest tańszy w produkcji od lcd... W sumie ten i7-2677 jest dużo wydajniejszy od mojego grata(e2140), ale to 999$ wciąż jest za drogo ;[
 • avatar
  Konto usunięte
  Netbooków za 1/10 ceny (400$) raczej to NIE zastąpi:P
 • avatar
  jacy4
  Czyli producenci laptopów wiedzą jak bardzo intel wywyższa ceny procesorów. Wyobraźcie sobie procesory intela tańsze o 50% a i tak intel by dużo na nich zarabiał :P Taki 2500k za niecałe 400zł.
 • avatar
  racedriver
  intel to niezle żydki
 • avatar
  Konto usunięte
  ultrabooki są pewną przyszłością, ale i tak czekam na laptopy w których będzie można jak w pc wymieniać większość części np. grafikę :)