Internet

Internet Explorer 8 - pożeracz procesora i pamięci

przeczytasz w 1 min.

Craig Barth, kierownik firmy Devil Mountain Software, zajmującej się produkcją oprogramowania do testowania wydajności sprzętu przeprowadził testy, z których wynika, że najnowsza wersja przeglądarki Internet Explorer 8 wymaga dwa razy więcej pamięci i używa ponad pięciokrotnie więcej wątków procesora niż konkurencyjny Firefox.

Testy zostały przeprowadzone zarówno w systemie Vista, jak i też w XP. Testowany komputer posiadał 2 GB pamięci operacyjnej. Test składał się z otwarcia w każdej przeglądarce dziesięciu kart z zawartością multimedialną. Na koniec testu w Viście Internet Explorer 8 zajmował 380 MB RAM, Internet Explorer 7: 250 MB, a Firefox 3.01: 159 MB.

W Windows XP IE8 ponownie był na czele pod względem ilości zajmowanych zasobów, jednak obciążenie było nieco mniejsze niż w Viście dla każdej przeglądarki. Ciekawostką jest fakt, że nowy Internet Explorer wymaga więcej, niż świeżo uruchomiony po instalacji Windows XP, który zajmuje 130-150 MB. Jeśli natomiast chodzi o liczbę procesów wykorzystywanych przez przeglądarki, Firefox maksymalnie otworzył 27 procesów, IE7 65 procesów, a IE8 aż 171.

Komentarze

6
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Konto usunięte
  0
  hahha ale jaja xD Firefox gora ! :)
  • avatar
   tartarok
   0
   A Ppera? Zapewne byłaby liderem...
   • avatar
    Dzban
    0
    A ja właśnie uzywam google chrome bardzo fajna przeglądarka.
    • avatar
     Gothar
     0
     Ciekawe właśnie jak na tle tych przeglądarek wypada Opera i Google :) w końcu Opera też jest popularna a nie ujęto jej w tym teście a Google by było ciekawostką.
     • avatar
      Subvoice
      0
      I jak w swietle tego przeciętny juzer ma uwierzyc w zapewnienia MS, że nowy system 7 będzie lekki, szybki i przyjemny... Załamka
      • avatar
       DANDUS
       0
       Ciekawe jakich 10 adresów wpisali w każdą kartę :) Sam bym sprawdził ile Opera i IE7 na Viście zżera - tak z ciekawości :)