Smartfony

iPhone 8 bez czytnika linii papilarnych coraz bardziej prawdopodobny

przeczytasz w 1 min.

iPhone 8 mógł posiadać czytnik linii papilarnych zintegrowany z wyświetlaczem, ale plany ostatecznie nie doczekają się realizacji.

Chociaż Apple zaprezentuje w tym roku kilka smartfonów (minimum trzy), zdecydowanie najwięcej uwagi przyciąga temat iPhone'a 8. Model ten oferować powinien naprawdę sporo, ale coraz więcej wskazuje na to, że zabraknie w nim elementu, bez którego trudno wyobrazić sobie obecnie flagowego smartfona.

Mowa o czytniku linii papilarnych. Już w poprzednim miesiącu pojawiły się pierwsze doniesienia sugerujące, iż Apple zrezygnuje z zaimplementowania go w omawianym modelu. Wedle analityków z KeyBanc Capital sprawa jest już przesądzona, chociaż plan producenta był nieco inny.

iPhone 8 posiadać ma wyświetlacz OLED o bardzo smukłych ramkach. Na przednim panelu zabraknie miejsca na przycisk HOME, a zatem trwały prace nad tym, aby czytnik linii papilarnych zintegrować z wyświetlaczem. Ostatecznie się to jednak nie udało (nie tylko Apple, bo inni producenci też sobie z tym nie radzą).

To samo źródło twierdzi, że część prototypów iPhone'a 8 wyposażona była w czytnik linii papilarnych znajdujący się w fizycznym przycisku na bocznej krawędzi smartfona. I tutaj jego działanie okazać miało się jednak mało zadowalające.

iPhone 8 render

Co użytkownicy otrzymają w zamian? iPhone 8 wyróżniać ma się zaawansowaną technologią skanowania 3D, która odpowiadać będzie za rozpoznawanie twarzy.

Źródło: wccftech, ibtimes

Komentarze

10
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  betonowy
  5
  No tak, Apple wyznacza trendy, najpierw brak jacka a teraz czytnika :) Nic tylko brać! Zostanę przy moim dużo lepszym Oneplus 3, kupionym za niewiele ponad 1/3 ceny :)
  • avatar
   DanyGee
   4
   Pięknie, brak czytnika i cena powyżej 4 gole (fuck this shit).
   • avatar
    Konto usunięte
    3
    To po co TouchID? Na cholerę im to było wprowadzać BARDZO wygodne i często używane rozwiązanie żeby wybrać coś potem gorszego jak skan 3D? Mam nadzieje że to durne przecieki, że czytnik będzie - w jaki sposób? Nie obchodzi mnie to. Byle by działał dobrze, jak do tej pory. Może być w ekranie, w ramce, byle był wygodny i tak samo sprawny.
    • avatar
     Konsole Rzondzom
     -3
     Naj leprzy telefon na świecie i nie ma leprzego poniewarz jest to iphone a wszystko co od appel jest pszecież naj leprze a wyniki spszedarzy muwiom same za siebie
     • avatar
      Marucins
      0
      Nie ma znaczenia co będzie a czego nie będzie.
      Podczas KEYNOTE zobaczycie taki teatrzyk że okaże się że to co nie ma NIE JEST POTRZEBNE I NIGDY NIE BYŁO, a to co ma to NAJWSPANIALSZE ODKRYCIA APPLE.

      Kolejeczki ustawiać się będą tygodniami przed sklepową premierą.