• benchmark.pl
 • Gry
 • Jagged Alliance: Back in Action - za kilka dni premiera wersji dla Linux i Mac
Gry

Jagged Alliance: Back in Action - za kilka dni premiera wersji dla Linux i Mac

przeczytasz w 1 min.

Wydawca gry Jagged Alliance: Back in Action poinformował, że już 14 lutego odbędzie się premiera wersji gry dla systemów Linux i Mac.

jagged alliance back in action premiera linux mac

Firma Kalypso Media, będąca wydawcą gry Jagged Alliance: Back in Action poinformowała, że gra wyprodukowana przez studio Coreplay już za kilka dni będzie miała swoją oficjalną premierę na kolejnych platformach, którymi będą systemy LinuxMac OS X.

Jagged Alliance: Back in Action to remake uznanej i wydanej w 1999 roku gry Jagged Alliance 2. Produkcja z elementami militarnymi do dzisiaj przez wielu jest uznawana za jedną z najlepszych gier zawierających elementy taktyczne i turowe. Jej odmłodzona i odświeżona odsłona, czerpie z pierwowzoru całymi garściami ale i również wprowadza sporo zmian jak np. zastąpienie rozgrywki podzielonej na ruchy w turach, rozgrywką w czasie rzeczywistym.

Jagged Alliance to wciąż produkcja strategiczna wymagająca od graczy tworzenia odpowiednich mechanizmów taktycznych, które będą odpowiednie dla danych warunków na polu walki.

Początkowo produkcja Jagged Alliance: Back in Action została wydawana w lutym 2012 roku jedynie na komputery z systemem Windows, w ubiegłym roku twórcy gry poinformowali, że przez ostatni okres mocno pracowali nad interesującymi projektami w tym nad silnikami graficznymi – dzięki czemu przygotowano port wspomnianej produkcji na nowe systemy jak Linux i Mac OS X.

Otwarte beta testy konwersji na nowych platformach ruszyły pod koniec listopada 2013 roku i trwają do dzisiaj. Udział w nich może wziąć każdy jej nabywca w sklepie Steam. Teraz jednak, wydawca gry Kalypso Media poinformował, że już 14 lutego produkcja zostanie oficjalnie wydana w wersji dla systemów Linux i Mac OS X.


Warto dodać, że wydawca gry Kalypso Media jest kolejną firmą, która zapowiedziała swoje wsparcie dla systemów Mac i Linux -  do tej pory w ramach tego wsparcia otrzymaliśmy wieloplatformową grę Anna – Extended Edition, a w planach są już kolejne m.in. Tropico 5.

Źródło: Polygon, Platformnation

Komentarze

4
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Konto usunięte
  -3
  Ktoś w ogóle używa tego Linuxa? Tak. 1,5-2%. Przecież to syf przy Windowsie 7.
  • avatar
   Konto usunięte
   0
   Łezka się w oku kreci na wspomnienie tej serii. Ale czas rzeczywisty w taktycznej turowce może rozczarować wielu fanów tak jak to było z Falloutem w 3d. Gra oczywiście bardzo dobra ale nie spełniająca nostalgicznych oczekiwań fanów.

   Najbardziej doceni ja chyba "świeża krew" nie znająca tej serii.