Mobile

Chcesz zadzwonić jako “numer prywatny”? Prosty poradnik

przeczytasz w 2 min.

Ukrycie numeru telefonu, z którego dzwonisz, jest bardzo proste. Możesz to zrobić na kilka prostych sposobów. Po ustawieniu tej opcji odbiorca nie zobaczy twojego telefonu, a "Numer prywatny".

Gdy dzwonimy do kogoś przez telefon, nasz numer wyświetli się na jego ekranie. Dzięki temu możliwe jest rozpoznanie osoby dzwoniącej, czy powiązanie jej z osobą na liście kontaktów. Nie każdy o tym wie, jednak możliwe jest też dzwonienie do kogoś bez ujawniania swojego numeru telefonu. Jak dzwonić z numeru prywatnego?

Zastrzeżenie numeru telefonu - jest możliwe, legalne i bezpłatne

Każdy może zastrzec swój numer telefonu. Ustawiając tę opcję numer, z którego dzwonimy, nie będzie się wyświetlał u odbiorcy. Możliwe jest zastrzeżenie numeru stacjonarnego i komórkowego. Dziś zajmiemy się tym drugim. Istnieje opcja ustawienia numeru prywatnego dla jednorazowego połączenia, jak i na stałe - u operatora.

Najprościej jest jednak zrobić to z poziomu ustawień smartfona. W każdej chwili możemy odwrócić działanie.

Jak zastrzec numer telefonu (jak ustawić numer prywatny)?

Wystarczy wykonać kilka kroków:

 1. Otwieramy aplikację “Telefon”
 2. Przechodzimy do “Ustawienia” (zwykle pod ikoną trzech kropek, w prawym, górnym rogu ekranu”
 3. Szukamy opcji “Konta telefoniczne”, czasem wcześniej należy wybrać kartę SIM, której dotyczy zmiana
 4. W opcjach zaawansowanych szukamy funkcji “Ukryj numer”

Aby cofnąć zmianę, wystarczy znów wyszukać tej opcji i wybrać “Pokaż numer”. W tym miejscu ustawień naszego telefonu znajdziemy też m.in. ustawienia dotyczące połączeń rozpoznanych jako spam, czy pokazywania nazwy osoby dzwoniącej, nawet jeśli nie mamy jej w kontaktach (jeśli system znajdzie ją w wyszukiwarce po powiązaniu z danym numerem).

Jak zmienić numer na prywatnyJak ustawić numer prywatny

Uwaga

W smartfonach z różnymi systemami operacyjnymi (inna wersja systemu, nakładka producenta, itp.) poszczególne opcje wymienione powyżej mogą nazywać sie nieco inaczej. W innym artykule znajdziesz sposób na wyłączenie identyfikacji numeru w iPhone.

Szybki sposób na zastrzeżenie numeru swojego telefonu

Jeśli chcesz wykonać jedno połączenie telefoniczne jako “Numer prywatny”, wystarczy, że wybierając numer poprzedzić go kombinacją znaków #31#numer_odbiorcy

Spowoduje to jednorazowe ustawienie Twojego numeru telefonu jako prywatny. U operatora możemy natomiast ustawić, aby nasze połączenia zawsze były realizowane bez pokazania numeru telefonu.

Pamiętaj jednak o tym, że nie oznacza to pełnej anonimowości. Operator, jak i służby państwowe (np. Policja, Sąd, Prokuratura) są w stanie szybko określić, jaki był numer osoby dzwoniącej w danym momencie.

Zastrzeżenie numeru komórkowego

Komentarze

7
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  KENJI512
  8
  Nie cierpię ludzi, którzy dzwonią do mnie z numery "prywatnego"...
  • avatar
   raspo
   7
   Proponuję zmienić tytuł na "Chcesz sprawić, żeby nikt nie odbierał od ciebie telefonów? Prosty poradnik" ;-)
   • avatar
    sn00p
    2
    Ja w Play mam zablokowaną opcję odbierania zastrzeżonych numerów. Nikt z zastrzeżonego się do mnie nie dodzwoni. Z tego co wiem to wszystkie sieci w Polsce mają taką opcję. Jest darmowa i można ją aktywować z poziomu konta u operatora.
    • avatar
     vacotivus
     0
     Nie odbieram telefonów z nierozpoznanych źródeł, więc to prosty sposób, by zostać olanym.
     • avatar
      pawluto
      0
      A już jutro poradnik "Jak prawidłowo używać papier toaletowy"...