Ciekawostki

Lamborghini Huracan EVO brzmi jak nigdy wcześniej - dzięki Amazon Alexa

przeczytasz w 1 min.

Lamborghini Huracan EVO to auto, któremu mało kto byłby w stanie się oprzeć. Gdyby jednak, wspólnie z firmą Amazon producent uczynił je jeszcze atrakcyjniejszym. A przynajmniej tak właśnie twierdzi.

Lamborghini Huracan EVO z asystentem Amazon Alexa

Od tego roku w Lamborghini Huracan EVO można będzie słuchać nie tylko rynku silnika V10, ale również asystenta głosowego Amazon Alexa. Stefano Domenicali, szef włoskiej marki, nie kryje zadowolenia z tego, iż Lamborghini jako pierwsze zdecydowało się wprowadzić takie rozwiązanie. Rozwiązanie, które ma zwiększyć wrażenia z jazdy.

Czy faktycznie tak będzie? Trudno oceniać, aczkolwiek wiemy, jakiej konkretnie funkcjonalności można oczekiwać. Amazon Alexa pozwoli kierowcy za pomocą komend głosowych zmieniać kolor oświetlenia, zarządzać temperaturą wewnątrz auta, jego systemem multimedialnym czy wyszukiwać wybrane miejsca w okolicy. Dodatkowo z wnętrza auta kierowca będzie mógł sterować elementami podłączonymi do sieci inteligentnego domu, np. otworzyć bramę garażową.

„Naszą wizją jest to, aby Alexaa stała się naturalną częścią wrażeń z jazdy. Lamborghini przychyliło się do niej integrując asystenta bezpośrednio ze swoimi systemami informacyjno-rozrywkowymi.” - Ned Curic, wiceprezes Alexa Automotive w Amazon

Amazon widzi spory potencjał w branży motoryzacyjnej

Amazon jest obecny na targach CES 2020. Jego przedstawicie podkreślają, że Amazon chce współpracować na szerszą skalę nie tylko z Lamborghini, ale również innymi firmami motoryzacyjnymi i firmami rozwijającymi oprogramowanie do samochodów autonomicznych.

Dodatkowo Amazon ma zamiar ułatwić tankowanie, a w zasadzie głównie płatności za tę czynność. Do końca roku Amerykanie będą mogli skorzystać z plecenia „Alexa, pay for gas.” na 11 500 stacji ExxonMobil

Źródło: Lamborghini, Amazon Pay & Alexa

Warto zobaczyć również:

Komentarze

2
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  dawidex999
  3
  Czy jest jakaś administracja na tej stronie? Typ założył jakieś fake konto od czasu świąt i wypisuje jakieś bzdety. Odechciewa się wchodzić w komenty bo ciągle ten kret...
  • avatar
   Torrentowy Pirat
   -4
   A po co? A na co? A komu to potrzebne?

   Mój Opel Kadett też jeździ, a ostatnio wstawiłem mu nawigację, sąsiad nie ma i go zazdrość teraz zżera, że chciał mi ostatnio samochód porysować, ale nic z tego, bo mam nawet kamerkę zamontowaną!