Technologie i Firma

Laserowy projektor Panasonic PT-RQ100 - rozdzielczość 4K i 10 000 lumenów

przeczytasz w 1 min.

Panasonic PT-RQ100 to najnowszy laserowy projektor japońskiego producenta, który najlepiej sprawdzić ma się w muzeach i salach wystawowych.

Wysoka rozdzielczość, duża jasność i ładne kolory to właśnie to, co zaoferować ma PT-RQ100 – najnowszy projektor laserowy firmy Panasonic przeznaczony przede wszystkim do zastosowań profesjonalnych, takich jak wystawy czy prezentacje rozrywkowe.

Panasonic PT-RQ100 to laserowy projektor 1-Chip DLP, który wyświetla obraz o rozdzielczości 4K (dzięki technologii przesuwania pikseli po przekątnej – Pixel Shifting), zapewniając przy tym jasność na poziomie 10 000 lumenów (oznaczającym dobrą widoczność także w nie najlepiej zaciemnionych salach czy holach). Technologia Color Harmonizer gwarantuje z kolei wierne odtwarzanie kolorów.

Wysoka jakość obrazu to jeszcze nie wszystko, czym może pochwalić się nowy projektor japońskiego producenta. Na liście znajdują się także: zwarta i lekka konstrukcja bez filtra, bezobsługowe działanie nawet do 20 000 godzin, kompatybilność z wszystkimi popularnymi systemami AV oraz zdalna korekcja geometryczna bez komputera, umożliwiająca rzutowanie obrazu na powierzchniach innych niż płaskie.

Panasonic PT-RQ100 projektor

„Wraz z rozwojem technologii immersyjnych odwiedzający parki tematyczne i muzea zaczynają oczekiwać niezapomnianych przeżyć. Coraz popularniejsze stają się projekcje o ultrawysokiej rozdzielczości do mappingu 3D. Dzięki zaawansowanej technologii odwzorowania kolorów i wysokiej jasności wiemy, że PT-RQ100 doskonale sprawdzi się w takich zastosowaniach” – skomentowała Magdalena Przasnyska, Senior Sales and Marketing Manager w Panasonic.

Projektor zadebiutować ma na rynku jeszcze przed końcem tego roku.

Źródło: Panasonic Business 

Komentarze

3
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Ari93
  0
  Wysoka jakość obrazu to nie jest coś, czym może pochwalić się ten projektor:

  Number of pixels 2,304,000 (1920 x 1200) pixels, 4,608,000 (2,304,000 x 2) pixels when 4K Smooth Pixel Drive set to ON

  W skrócie: jest to projektor Full HD 1200p z jakimś tam czymś przesuwającym pixele udając wyższą rozdzielczość która i tak z 4K nie ma nic wspólnego.