Akcesoria

Logitech: bezprzewodowy touchpad obsługuje gesty

przeczytasz w 1 min.

Wielu właścicieli pecetów podłącza do zakupionych notebooków mysz na USB, gdyż niezbyt pasuje im operowanie kursorem za pomocą touchpada. Czy może to działać w drugą stronę? Wyobrażacie sobie ludzi tak przyzwyczajonych do touchpada, że na jego rzecz rezygnują ze standardowego "gryzonia".

Najwidoczniej Logitech jest zdania, że taka wizja może się sprawdzić. Żeby to umożliwić, wprowadza na rynek urządzenie będące niczym innym jak bezprzewodowym touchpadem.

Logitech Wireless Touchpad Widok z góry i boku

Produkt ten, udostępniający pięć cali powierzchni roboczej, korzysta z szerokiej gamy gestów zaimplementowanych chociażby w Windows 7. Pojedynczym palcem będzie można zmieniać położenie kursora, dwa posłużą do przewijania stron. Co więcej, trzy i cztery opuszki na panelu również spełnią odmienne funkcje. Będą to kolejno: przeglądanie zdjęć i przełączanie się między aplikacjami. Standardowo, w dolnej części touchpada ulokowane zostały dwa duże przyciski odpowiadające tym ze standardowej myszy.

Logitech Wireless Touchpad - dłoń wykonuje gesty


Sygnał z tego bezprzewodowego kontrolera będzie przechwytywał standardowy już odbiornik Logitech umożliwiający jednoczesne wykrywanie sygnału z pięciu urządzeń. Można więc będzie wykorzystując tylko jeden port USB podpiąć mysz, touchpada, klawiaturę i inne peryferia firmy.

Czy użytkownicy tak naprawdę potrzebują czegoś takiego jak Wireless Touchpad? Okaże się, gdy zmierzone zostaną wyniki sprzedaży. Już teraz można składać przedpremierowe zamówienia, zagraniczna cena to 50 dolarów.
 

Więcej o produktach firmy Logitech:

Źródło: engadget 

Komentarze

5
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  tanakov
  0
  Magic Trackpad jest świetny zwłaszcza przy pracy na dużej ilości okien;) Plastik troszkę razi ale ciekawe ile funkcji będzie to posiadało i jak będzie działało w połączeniu z win 7
  • avatar
   Kenjiro
   0
   Cóż, gdyby to nie był zwykły touchpad, tylko panel pozwalający na emulację dotykowego ekranu, czyli gdzie naciśniemy palcem, tam się pojawi kursor, to by może było przełomowe, a tak... wszystko to samo co się proponuje można zrobić myszą dużo szybciej i wygodniej.
   Poza tym same proponowane gesty są dość ubogie, przydały by się gesty do przewijania poziomego, powiększania/pomniejszania okna lub maksymalizacji/minimalizacji, a co najważniejsze programowania własnych gestów i możliwości pobierania/dzielenia się bazą gestów.
   • avatar
    Konto usunięte
    0
    Yhm, dziwne. Po co kupować touchpada do PC?
    • avatar
     Konto usunięte
     0
     Właśnie dlatego nie dziwie się Apple, że pozywa inne firmy na lewo i prawo, bo to już jest przesada jeśli chodzi o kopiowanie produktów. Nie dość, że podobny wygląd, to jeszcze tak samo zaprogramowane gesty, szkoda gadać.

     No, ale poza tym to Touchpad jest świetną alternatywą dla myszki, gdy ktoś korzysta z komputera głównie do przeglądania internetu czy pracy biurowej.
     • avatar
      Marucins
      0
      Już prawnicy Apple szykują papiery odnośnie kształtu (toż prostokąt z zaokrąglonymi rogami to wymysł S.J. - po zaryciu beretem o asfalt) i wszystkiego innego.