Procesory

Lynnfield będzie bardziej enerogoszczędny

przeczytasz w 1 min.

Firma Intel poinformowała, że planuje wprowadzić w 2010 roku dwa energooszczędne procesory quad-core. Prawdopodobnie jednym z nich będzie CPU oparty na układzie Lynnfield i ukaże się w pierwszym kwartale przyszłego roku.

Obecnie to Core 2 Quad Q9550s, taktowany z prędkością 2.83GHz i posiadający TDP na poziomie 65W zużywa najmniej prądu ze wszystkich standardowych CPU Intela. Wkrótce zostanie on zastąpiony przez nowszy układ, podobnie jak Q9400s, lecz nie wiadomo narazie zbyt wiele o ich następcach. Być może jednym z nich będzie Lynnfield o TDP na poziomie 45W.

Docelowo Intel planuje dalsze obniżenie TDP w Lynnfieldach i umieszczenie ich w netbookach i nettopach.

Źródło: Fudzilla

Komentarze

7
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Marcin Sieradzki
  0
  Podoba mi się koncepcja z nettopami. Atom, to jednak trochę za mało;)
  • avatar
   kropak
   0
   Jednak można zrobić wydajny procesor z małym apetytem na prąd. Ciekawe czemu procesory grafiki idą w drugą strone ... a mogłoby być tak pięknie :) Procesor 45W, a karta grafy 450W ;)
   • avatar
    suntzu
    0
    Intel pare lat temu powiedział, że będzie dążyłem by w PC/Notebookach były te same procesory, wygląda na to, że tak będzie, a te procesory będą bardzo wydajne.

    @kropek 4770 pobiera dużo prądu?
    Zobacz ile pobierały kiedyś karty 2-3 lata temu, a ile teraz

    a to wszystko podziel na waty:)

    W kartach graficznych jest znacznie szybszy wzrost wydajności niż w CPU. Jak ci wydajność kart graficznych w ciągu 5 lat wzrośnie o 15x, a pobór energii 4x to jest to rewelacyjny wynik.
    • avatar
     kropak
     0
     W porównaniu do procesora dużo :) ale chodzi mi o coś innego... swego czasu był projekt kart, które nie obrabiają niewidocznego materiału i nie potrzebowały takiej mocy obliczeniowej jak obecne monstra :) ale niestety pomysł się nie przebił :/ a mogło by wyglądać wszystko całkiem inaczej. A co do 4770 to ciekawa propozycja oby tak dalej :) Ale jak mówią jedna jaskółka nie czyni wiosny, pożyjemy zobaczymy :)