Gry

Magicka 2 na premierowym zwiastunie

przeczytasz w 1 min.

Są też pierwsze oceny. Zdania na temat drugiej odsłony tej serii są bardzo podzielone.

Magicka 2

Magicka 2, a więc bardzo oryginalny hack’n’slash studia Pieces Interactive, jest już dostępny na rynku. Z okazji premiery twórcy opublikowali świeżutki zwiastun, który potwierdza, że w grze nie zabraknie potężnej dawki humoru ani zaciętych pojedynków. 

Druga odsłona serii Magicka nastawiona jest przede wszystkim na kooperację. Gracz przejmuje kontrolę nad 1 lub 4 magami, którzy jako nieliczni pozostali przy życiu zwariowali, ale zdecydowanie chcą kontynuować swoją walkę ze złem.

To Magicka – nikogo więc nie powinno dziwić, że walka toczy się tutaj na czary. Są one bardzo zróżnicowane, a gracz może tworzyć swoje własne zaklęcia. Oczywiście w zależności od ich charakterystyki, efekty działania są różne.

Magicka 2 to gra bardzo specyficzna. To chyba właśnie tłumaczy ogromną rozbieżność w ocenach. Destructoid, na przykład, przyznał produkcji Pieces Interactive notę 5,5/10, The Escapist – 70 %, ale Hooked Gamers już 8,5/10. 

Recenzenci jednoznacznie przyznają, że nie można twórcom odmówić poczucia humoru. W plusach często wymieniany jest też system walki. Najczęściej pojawiającą się wadą jest natomiast brak świeżości i kopiowanie rozwiązań z wydanego w 2011 roku pierwowzoru.

Przypomnijmy jeszcze, że Magicka 2 dostępna jest w wersji na komputery osobiste oraz konsolę PlayStation 4. Jeżeli zastanawiacie się czy jest to gra dla was, być może w podjęciu decyzji pomoże wam jej premierowy zwiastun. Możecie go obejrzeć poniżej:

Źródło: DualShockers, Metacritic

Komentarze

5
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Konto usunięte
  0
  "Gracz przejmuje kontrolę nad 1 lub 4 magami, którzy jako nieliczni pozostali przy życiu zwariowali, ale zdecydowanie chcą kontynuować swoja walkę ze złem."

  Zwariowali?
  • avatar
   Massacrul
   0
   Z tego co widzę gra ma już całą masę negatywnych opinii na steamie.

   Nie zapowiada się ciekawie, a szkoda - liczyłem na godny sequel.