Gadżety

Magiczny kalendarz z Japonii

Wojciech Kulik | Redaktor serwisu benchmark.pl
7 komentarzy Dyskutuj z nami

Magic Calendar to gadżet, który jak najbardziej zasługuje na swoją nazwę. Wpisujesz terminy na smartfonie, a informacje pojawiają się na ścianie.

Mamy kalendarze na ścianach i mamy kalendarze w smartfonach. Kto powiedział, że nie może to być jeden i ten sam kalendarz? Na pewno nie Kosho Tsuboi – autor czegoś, co zdecydowanie zasługuje na swoją nazwę: Magic Calendar.

Magiczny kalendarz wygląda jak zwykły kalendarz, ale niech was nie zwiodą pozory. W rzeczywistości jest to bowiem e-papierowy panel, co oznacza – ni mniej, ni więcej – że mogą na nim być wyświetlane dodatkowe informacje. Nie byle jakie, rzecz jasna, lecz terminy i inne zapiski z wirtualnego kalendarza na smartfonie. Jest to możliwe dzięki synchronizacji z aplikacją Google Calendar.

Zasada jest prosta: zapisujemy ważne daty, terminy realizacji projektu, zaplanowane spotkania i inne wydarzenia do aplikacji, a informacje te automatycznie pojawiają się na naszym kalendarzu ściennym. A właściwie nie tylko ściennym, bo Kosho Tsuboi przygotował także minimalistyczną wersję biurkową, która prezentuje się następująco:

Magic Calendar biurkowy

Na razie celem jest rynek japoński, ale kto wie – może ktoś wpadnie na pomysł, by przemycić to rozwiązanie także do Europy? Czas pokaże. Swoją drogą – bylibyście czymś takim zainteresowani?

Źródło: The Verge. Foto: Kosho Tsuboi

Komentarze

7
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Dodaj
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  -NoN-
  Pomysł spoko. Aż dziw bierze, że dopiero teraz...
  6
 • avatar
  Konto usunięte
  Jak to będzie zasilane? Wymienne akumulatory? Ładowanie z gniazdka? Jak długo działa na pełnym akumulatorze? Synchronizacja po wi-fi? - To musi trochę żreć prądu. Nie mniej chyba tylko tego brakowało do 100% inteligentnego domu.
  5
 • avatar
  kejzer
  Ja bym brał... pytanie za ile?
  5
 • avatar
  miedzianek
  W sumie...Takie mail/ściana FB/SMS na ścianie to całkiem niegłupi pomysł!
  1
 • avatar
  walecznygronostaj
  Może trochę...
 • avatar
  Qazzy
  Tak, jasne, już widzę takie kolory na epapierze...
  Popatrzcie na rendery kalendarza na einku, a potem na ZDJĘCIA (nie rendery) kolorowych ekranów eink. Kolory są niezbyt intensywne (delikatnie mówiąć).
  Przykład niżej
  http://www.extremetech.com/wp-content/uploads/2012/01/30171132-01_big.jpg
  -4
 • avatar
  Konto usunięte
  Genialna opcja, cały czas mi brakuje kalendarza wiszącego w domu w którym zawsze mam wszystko aktualne. Biere w ciemno.