Ciekawostki

Mastercard - uwierzytelnianie biometryczne standardem w 2019 roku

przeczytasz w 1 min.

Firma Mastercard zapowiedziała, że chce, by najpóźniej w kwietniu 2019 roku posiadający jej karty klienci wszystkich współpracujących banków mogli korzystać z  biometrycznych technik uwierzytelniania. To ma być nowy standard podczas zakupów.

Już za kilkanaście miesięcy będziemy mogli płacić bezpieczniej – potwierdzając swoją tożsamość odciskiem palca lub zdjęciem twarzy. Taką rewolucję na rok 2019 zapowiedziała firma Mastercard, od dawna już testująca rozwiązania biometryczne.

Biometrycznym uwierzytelnianiem są zainteresowane przedsiębiorstwa z sektora bankowości oraz handlu, ale te rozwiązania trafiają też w gusta samych użytkowników. Tak przynajmniej wynika z badania, na które powołuje się firma Mastercard.

Przekonuje ona, że taka forma realizacji płatności  jest bezpieczniejsza, szybsza i łatwiejsza, a przez to bardziej wygodna dla użytkowników. Równocześnie zmniejsza skalę „porzucania koszyków” i eliminuje wszelkie problemy związane z uwierzytelnianiem. 

Dlatego też Mastercard chce jak najszybciej doprowadzić do sytuacji, w której funkcje biometryczne staną się standardem i będą dostępne dla klientów wszystkich banków, z którymi firma ta współpracuje. Ustalony termin to kwiecień 2019.

Mastercard biometryka

„Technologie biometryczne doskonale spełniają oczekiwania klientów, którzy są zainteresowani przyszłościowymi, bezpiecznymi rozwiązaniami dostosowanymi do cyfrowego stylu życia. Zwiększają komfort zakupów i bezpieczeństwo transakcji, dzięki czemu mogą przynieść znaczne korzyści kupującym, sklepom i bankom” ― powiedział Javier Perez, prezes Mastercard Europe.

Technologie biometryczne nie są może doskonałe, ale rzeczywiście są w stanie zwiększyć tak bezpieczeństwo, jak i szybkość transakcji. Dobrze więc widzieć, że Mastercard chce prędko udostępnić takie rozwiązania użytkownikom. Oczywiście inną kwestią pozostaje to, czy faktycznie ci ostatni tak chętnie z nich skorzystają.

Źródło: Mastercard. Ilustracja: ar130405/Pixabay (CC0)

Komentarze

5
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Stashqo
  4
  Wszystkie metody dobre aby powstrzymać żony od używania kart kredytowych ;)
  • avatar
   X.X.X
   1
   dla mnie to jest bez sensu wystarczy w pracy pocharatać palce i już to nie działa w moim s7 na początku fajne ale jaki szok jak mi palca nie czytało ale na szczęście miałem odblokowywanie wzorem i to wyłączyłem
   • avatar
    eco28
    0
    Smartfon z czytnikiem linii papilarnych i NFC -> Android Pay -> Podpięta karta. Korzystam od dłuższego czasu i polecam. Jakby dowód i prawko zrobili elektroniczne, to mógłbym śmialo uwolnić się od noszenia portfela.