Aplikacje mobilne

mBank wprowadza wsparcie dla Android Pay

przeczytasz w 1 min.

Kompatybilność z Android Pay zapewnia najnowsza wersja aplikacji mobilnej tego banku.

Dostępność do usługi Android Pay miała się systematycznie poprawiać. Tempo nie jest może najlepsze, ale rzeczywiście mamy z tym do czynienia. Tym razem powody do radości będą mieli klienci mBanku.

Wsparcie dla Android Pay wprowadza najnowsza wersja (3.0) aplikacji mobilnej tego banku. Posiadacze kart debetowych lub kredytowych Mastercard mogą już dodawać je do aplikacji i cieszyć się szybkimi płatnościami zbliżeniowymi.

Warto pamiętać jednak, że smartfon spełniać musi dwa podstawowe kryteria - posiadać system operacyjny Android w wersji 4.4 lub nowszej oraz moduł NFC. Same płatności dokonywane są w banalnie prosty sposób - wystarczy przyłożyć smartfona do terminala płatniczego. Przy kwocie przekraczającej 50 złotych konieczne jest dodatkowo zatwierdzenie płatności kodem PIN.

„Po pierwszych kilku miesiącach obecności Android Pay w Polsce zauważamy duże zainteresowanie tą usługą wśród posiadaczy kart Mastercard, którzy chętnie korzystają z udogodnień technologicznych. Wierzę, że dzięki udostępnieniu Android Pay przez mBank liczba osób płacących zbliżeniowo telefonem będzie szybko rosła. Sprzyja temu również popularność technologii bezstykowej, którą Polacy traktują już jako standard: już 2/3 wszystkich transakcji kartami Mastercard w Polsce to płatności zbliżeniowe.” – Bartosz Ciołkowski, dyrektor generalny polskiego oddziału Mastercard Europe

Wszelkie informacje i instrukcje znaleźć można oczywiście na stronie internetowej mbanku.

Źródło: mbank, mastercard (foto)

Komentarze

6
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  NanoXen
  1
  Czekam na wsparcie dla Visy...
  jedyny plus póki co dla mnie w nowej aplikacji to to, że ponownie zaczęły działać powiadomienia o operacjach na koncie (kiedyś też działały ale przestały...)
  • avatar
   Konto usunięte
   1
   Serio ktoś dobrowolnie daje wysyła wszystkie dane o zakupach do NSA a sorry Google ?
   • avatar
    DarioX7
    1
    "Powód do radości ..." - no raczej nie !
    Posiadam kartę MasterCard PaySIM Orange gdzie płatność zbliżeniowe mi działały bez problemów, ale po aktualizacji aplikacji przez mBank już nie mam takiej możliwości.
    • avatar
     wiktorn86
     0
     Zrezygnowałem z tego banku jak w lutym wprowadzili opłatę za wyciąganie pieniędzy z bankomatu. Matołki wydają na bzdury typu osiągnięcia w systemie transakcyjnym oraz inne kolorowe pierdolniki tudzież telefony od przedstawicieli zawracających dupę a na podstawowych usługach kroją. Teraz mam PKO i choć ci z kolei sponsorują różne polityczne akcje sprzątania śmieci z lasu to chociaż cisza jak makiem zasiał. No i co najważniejsze bankomaty bez prowizji.