Przeglądarki WWW

Microsoft Edge nie będzie dostępna dla wszystkich korzystających z Windows 10

przeczytasz w 1 min.

Kto będzie musiał pozostać na Internet Explorer 11?

Microsoft Edge

Windows 10 przynieść ma sporo nowości. Jedną z ważniejszych powinna być przeglądarka Microsoft Edge. Producent bardzo się nią chwali i dlatego tym bardziej dziwić mogą najnowsze doniesienia. Wedle nich bowiem, nie wszyscy będą mogli cieszyć się z nowej przeglądarki.

Analitycy Gartnera sugerują (a nawet twierdzą, że mają potwierdzenie od producenta), iż Microsoft Edge nie zostanie udostępniona użytkownikom decydującym się na Windows 10 Enterprise (jedna z 7 wersji systemu) i aktualizacje Long Term Servicing Branch (jedna z 3 możliwych opcji).

Dlaczego? Long Term Servicing Branch obejmować ma bowiem jedynie najważniejsze aktualizacje związane z bezpieczeństwem systemu. Już jakiś czas temu dowiedzieliśmy się, że Microsoft nie zdąży dopracować przeglądarki Edge na premierę Windows 10. W takiej sytuacji nie można by liczyć tutaj na późniejsze jej aktualizacje i w takim wypadku jej udostępnianie rzeczywiście mija się z celem. Preinstalowany zostanie zatem jedynie Internet Explorer 11.

Chociaż nas w większości sprawa ta nie dotyczy, ponieważ decydować będziemy się raczej na wersje Home lub Pro, to bez wątpienia warta jest podkreślenia. Pokazuje bowiem, że dążenie do szybkiej premiery wiąże się często z pewnymi kłopotami.

Przypominamy, że debiut Windows 10 planowany jest na 29 lipca. Już teraz rezerwować możecie sobie jednak darmowe aktualizacje, o ile korzystacie z Windows 7, Windows 8 lub Windows 8.1.

Źródło: pcmag, neowin

Komentarze

13
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Konto usunięte
  1
  Swoją drogą to może być dobra przeglądarka. Firefoxa nie lubię, Opera skończyła się jak zmienili silnik na chromium a Chrome jest... ociężały, zjada mase ramu ale chociaż jest szybki.
  • avatar
   Konto usunięte
   1
   Polecam Maxthona. Chyba jedna z ostatnich "normalnych" i fajnie działających przeglądarek w zalewie szpiegowskiego chłamu.
   • avatar
    rafaluzi
    1
    Teraz niezłą przeglądarką jest maxthon. Bardzo dobrze blokuje reklamy i inne cuda. Polecam kazdemu zeby wypróbować.
    • avatar
     Abgan
     0
     "nas w większości sprawa ta nie dotyczy" - dlatego, że nie korzystamy z IE :-)
     • avatar
      Dizzy
      -10
      Haha cały M$, niedługo dowiemy się, że darmowa aktualizacja z 7 do 10 nie jest darmowa :D
      • avatar
       aquadigger
       0
       Jakimś cudem przeczytałem Mirror's Edge i myślę sobie wtf? :D
       • avatar
        Szymon331
        0
        Hm, ciekawe njak bedzie z prywatnoscia. To jednak przegladarka od microsoftu...