Systemy operacyjne

Microsoft chce wcisnąć więcej reklam do Windows 11

przeczytasz w 2 min.

Korzystający z systemu Windows 11 zapewne mają nadzieje na kolejne nowości. Tyle tylko, że nie w postaci reklam, a i te są niewykluczone. Panika wydaje się jednak odrobinę przesadzona. A może jednak nie?

Reklamy w eksploratorze plików Windows 11, trwają testy

Nie będzie przekłamaniem stwierdzenie, iż reklamy w systemie Windows (w „jedenastce” czy też poprzedniku) nie są nowym tematem. Powraca on co jakiś czas, tym razem z uwagi na doniesienia jednego z członków programu Windows Insider. Z udostępnionych materiałów wynika, iż o reklamy może wzbogacić się eksplorator plików systemu Windows 11.

Oczywiście jak łatwo się domyślić, Microsoft chce promować tu inne swoje rozwiązania. W przypadku opublikowanego zrzutu ekranu możemy zobaczyć wzmiankę na temat narzędzia Microsoft Editor (chociaż są też doniesienia np. o aplikacji PowerPoint).

I chociaż nie wygląda to na szczególnie inwazyjną reklamę, odzew ze strony internautów nie pozostawia wątpliwości - to rozwiązanie nie mające wielu zwolenników. Delikatnie ujmując.

Windows 11 reklamy

Powodów do paniki jeszcze nie widać. Na pewno?

Podobny wątek niektórzy mogą pamiętać sprzed kilku lat, dotyczył tego samego miejsca w systemie Windows 10. Wtedy producent próbował reklamować subskrypcję usługi Office 365, ale wszystko było już na pierwszy rzut oka bardziej krzykliwe. Swojego czasu reklamy pojawiły się też np. w wyszukiwarce systemu czy Menu Start.

Widać, że systematycznie testowane są również reklamy, aczkolwiek i tym razem może zakończyć się tylko na testach. Autor powyższych informacji dodaje, iż panika wydaje się nieco nieuzasadniona. Jak twierdzi, jest prawie pewien, że będzie można ten element wyłączyć.

Z drugiej strony trudno nie zgodzić się z innymi głosami. Jeśli Microsoft raz dostanie zielone światło od użytkowników może iść za ciosem. I tym samym w przyszłości śmielej wyświetlać reklamy w swoim systemie, być może bardziej inwazyjne, aż w końcu dojść do wniosku, że warto będzie na tym zarabiać i wpuści zewnętrznych partnerów.

Źródło: @flobo09, foto: unsplash

Komentarze

12
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  pawluto
  13
  Czyli będzie darmowy windows 11 z reklamami...A potem tylko poczekać miesiąc by ktoś stworzył cracka i win 11 będzie bez reklam :)
  • avatar
   PerfectDAY
   12
   Jak dobrze, że są tweakery, które pozwalają te wszystkie poronione pomysły powyłączać.
   • avatar
    Gnom_Z_Piany2
    6
    reklamy w windowsach jestem w stanie zrozumieć jedynie w sytuacji, gdy nie wklepię klucza licencyjnego. nie kupiłem? płacę swoim czasem i oglądaniem reklam.

    ale wciskanie reklam w produkcie za który się zapłaciło pełną cenę?????????

    z tego co widzę, microsoft się stacza od momentu, kiedy postanowił wypuścić nowego windowsa, i ogłosił koniec wsparcia dla WindowsXP.
    • avatar
     studionti
     3
     Dobrze, że zostałem z Windows 10.
     • avatar
      kaalus
      3
      Jedyna rzecz która trzyma Windowsa przy życiu to gry. Cała reszta - lepiej działa na Linuxie.
      • avatar
       KENJI512
       2
       AdBlock Windows.
       • avatar
        xxx.514
        1
        Nie dość, że system pisany na kolanie, to jeszcze pełen reklam... Jaką jeszcze "innowację niezbędną użytkownikowi" te ochlapusy wymyślą...
        • avatar
         Adrianwo
         0
         Zezwalam na upadłość Microsoftu w przypadku niezadowolenia klientów! Bierzcie Maki i nie narzekajcie!
         • avatar
          rrrrrr
          0
          Taki bardziej wypakowany reklamami 10. Dziękuję, postoję. Specjalnie kupiłem procesor bez rdzeni E, by się nim nie przejmować :]