Systemy operacyjne

Windows 10 build 9926 już dostępny - wcześniej niż zapowiadał Microsoft

przeczytasz w 1 min.

Microsoft opublikował nowy build do Windows 10, oznaczony numerem 9926.

W czasie środowej konferencji usłyszeliśmy, że Microsoft zamierza opublikować nowy build Windows 10 w następnym tygodniu. Gigant z Redmond miło zaskoczył po raz kolejny – aktualizacja o numerze 9926 jest już dostępna i wnosi kilka istotnych zmian.

Gabriel Aul napisał na swoim blogu, że nowy build jest dostępny już od piątku. Microsoft nie zdradził nam więc całej prawdy na konferencji i postanowił zaskoczyć.

„Niektóre z funkcji zaprezentowanych w środę przez Joe [Balfiore – przyp. red.] będą dostępne dla naszych testerów począwszy od piątku w naszej nowej wersji systemu – 9926.” – napisał Aul. „Nie wszystko co widzieliście w środę jest jednak zawarte w nowej aktualizacji. Spora część z nich jest nadal w czasie rozwoju i zamierzamy je opublikować tak szybko, jak tylko to będzie możliwe. Będziecie więc mogli je przetestować i poinformować nas, co o nich sądzicie. Przez najbliższych kilka aktualizacji zobaczycie udoskonalanie systemu Windows 10 i poprawę jakości oraz stabilności.”

A co nowego znajdziemy w Windows 10 build 9926? Użytkownicy będą mogli przetestować część pokazanych w środę funkcji:

 • Cortana: systemowa asystentka znacznie usprawni pracę z systemem, przypomni nam o wydarzeniach zapisanych w kalendarzu i wyszuka konieczne informacje.
 • Powiadomienia: Przypomnienia Cortany powinny pojawić się w Centrum Akcji. Teraz zobaczymy tam dużo więcej informacji.
 • Continuum: Nowy build prawdopodobnie będzie oferować tryb tabletu interfejsu Continuum.
 • Pełnoekranowe Menu Start: Chętni użytkownicy będą teraz mogli powiększyć Menu Start na cały ekran, tak jak to było w Windows 8.
 • Nowy Sklep: „Będzie zawierać nowy design, który będzie zgodny dla PC, tabletów, smartfonów i internetu. Będzie mógł być aktualizowany niezależnie od systemu (co jest ważne, ponieważ pozwoli to na częstsze aktualizacje)” – pisze Aul.
 • Nowa aplikacja Xbox: Spodziewamy się też aplikacji Xbox zaprezentowanej w Redmond. Użytkownicy przetestują również tę bardziej społecznościową cześć programu.
 • Nowe aplikacje Zdjęcia i Mapy: Aplikacje te wchodzą w skład w grupę uniwersalnych aplikacji, które znajdą się w podstawowej w wersji Windows.

Co powiecie o nowej aktualizacji?

Źródło: Microsoft

Komentarze

42
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Hektor^
  6
  Nowy build:
  Plusy:
  + Nowy wygląd okienek,
  + Nowe ikonki na plus, są ładne, bardziej "płaski"
  + Centrum powiadomień,
  + Search na pasku zadań,
  + Kilka opcji więcej w Ustawieniach,

  Minusy:
  - Okienka aplikacji dekstopowych mają za płaskie ikonki "minimalizuj, maksymalizuj, zamknij"
  - Zniknęły opcje personalizacji Menu Start,
  - Zniknęła przeźroczystość paska zadań,
  - Cortana nadal dostępna jest tylko dla Stanów Zjednoczonych
  • avatar
   Konto usunięte
   2
   Jest polski to przetestuję dzięki za odpowiedź;)
   • avatar
    kruk200
    2
    Oj chyba 7 długo ze mną zostanie...
    • avatar
     ragon
     1
     hmm, jakoś nie aktualizuje do nowszej wersji :/ Obecnie posiadam 9841
     • avatar
      Konto usunięte
      1
      Czy jest już język polski w tym systemie?
      • avatar
       Skaza
       1

       Brzmi interesująco, jednak jeszcze bardzo długo pozostanę przy Siódemce. Sprawdza się doskonale. Natomiast Dziesiątka to nadal niewiadoma, z dużym parciem na kafelki. Pozatym, zastanawiam się dlaczego Microsoft potanowił tak nagle zmienić strategię i udostępnić Windows 10 za darmo... Mam nadzieję, że nie doczekamy się mikropłatności rodem z "darmowych" gier lub płatnego deinstalatora Dziesiątki ;) Bowiem w ten lub inny sposób będziemy musieli zapłacić za to.

       • avatar
        LIVERend
        1
        I tak użytkownicy Windowsa hejtowali xbox One. Nie ma co dziś hejtować Windows 10 naprawdę zapowiada się świetnie.
        • avatar
         Konto usunięte
         1
         DX12 już jest

         http://scr.hu/3o4d/1j5ol
         • avatar
          hex3n
          -1
          Czy brak ramki w oknach nie narusza jakiegoś z patentów IOS ? Mam OS X i wydaje mi się że MS próbuje go chamsko kopiować ? Wygląd jak i wiele funkcji wygląda wręcz identycznie.
          • avatar
           Martines
           0
           Że co? nowy desing sklepu będzie zgodny z internetem? ;)
           • avatar
            shadowman333
            0
            "No new preview build was found, please try again later" - wygląda na to, że nowe buildy są dostępne tylko dla wybranych.
            • avatar
             hex3n
             0
             Windows robi się coraz bardziej bezczelny. Przy instalacji trzeba zakładać/użyć email, podawać nr. telefonu i dane osobowe LOL. Rozumiem że to sposób na piractwo, ale chyba troszkę przesadzają. Infiltracja na całego. Nie fajnie ;( Miejmy nadzieję że gdy kupię gotowy produkt to przy instalacji nie będzie takich pytań.
             • avatar
              Konto usunięte
              0
              Ściągnąłem 9926 32-bit. Zainstalowałem na VirtuallBox-ie. Niestety stery od NV dla win 8 32-bit, nie wykrywają mi urządzenia.
              W sieci pełno info na ten temat. Bez sterów grafiki praca nie ma sensu. Trzeba czekać na stery.
              • avatar
               deton24
               0
               Może zainstaluj przez menadżer urządzeń; po wypakowaniu exe do folderu na dysku wskaż go jako lokalizację sterownika. Ew. powyłączać jakieś sprawdzanie certyfikatów jak są tak jak w ósemce.
               • avatar
                man13ck
                0
                Windows 10 w obecnym buildzie nadaje się do codziennego użytkowania? Nie wywala błędów ani nic?
                • avatar
                 jozek23
                 0
                 "Oświadczenie o ochronie prywatności
                 Firma Microsoft na różne sposoby zbiera wiele rodzajów informacji w celu skutecznego działania i udostępniania jak najlepszych produktów i usług.
                 Możemy połączyć te dane z informacjami połączonymi z identyfikatorem użytkownika, takimi jak informacje zawarte na koncie Microsoft.Kiedy użytkownik uzyskuje, instaluje i użytkuje oprogramowanie i usługi Programu, firma Microsoft zbiera informacje o używaniu tego oprogramowania i usług, a także o urządzeniach i sieciach, w których one działają. Przykłady danych, które możemy gromadzić, to imię i nazwisko użytkownika, jego adres e-mail, preferencje i zainteresowania, lokalizacja, historia przeglądania, wyszukiwania i plików, dane połączeń telefonicznych i wiadomości SMS, konfiguracja urządzenia i dane czujnika, wprowadzane dane głosowe, tekstowe i pisemne oraz użycie aplikacji. Na przykład gdy użytkownik:
                 instaluje oprogramowanie i usługi Programu albo z nich korzysta, możemy gromadzić informacje o używanym urządzeniu i aplikacjach.
                 Następnie możemy użyć tych danych do określenia lub poprawienia zgodności (np. do ułatwienia współdziałania urządzeń i aplikacji);używa funkcji głosowego wprowadzania danych, takich jak zamiana tekstu na mowę, możemy gromadzić informacje głosowe i używać ich do usprawnienia
                 przetwarzania mowy (np. do poprawienia tłumaczenia mowy na tekst);otwiera plik, możemy gromadzić informacje o pliku, aplikacji, w której został on otwarty, oraz o czasie otwierania, a następnie użyć tych danych między innymi do poprawienia wydajności (np. do umożliwienia szybszego pobierania dokumentów); lub wprowadza tekst, odręczne notatki lub komentarze pisane piórem, możemy gromadzić próbki wpisanych danych, aby poprawić działanie tych funkcji
                 (np. w celu poprawienia precyzji autouzupełniania i sprawdzania pisowni).Oprogramowanie i usługi Programu mogą obejmować funkcje obsługujące Internet i funkcje społecznościowe. Gdy te funkcje są używane, przesyłają pewne standardowe informacje o komputerze („Standardowe dane o komputerze”) do firmy Microsoft. Standardowe dane o komputerze mogą obejmować informacje o środowisku obliczeniowym, takie jak adres IP, stan sieci, warunki operacyjne oraz informacje o urządzeniach i oprogramowaniu używanych wraz z
                 oprogramowaniem i usługami Programu."
                 • avatar
                  jozek23
                  0
                  To jeszcze nie wszystko

                  '' Możemy też uzyskać wykorzystywać, ujawniać i zachowywać informacje o użytkowniku, jeśli w dobrej wierze uważamy, że jest to niezbędne do:

                  działania zgodnie z prawem lub w odpowiedzi na postępowanie prawne prowadzone przez uprawnione do tego organy, takie jak organy porządku publicznego oraz organy państwowe;

                  ochrony naszych klientów (na przykład przed spamem lub próbami oszukania klientów firmy Microsoft) lub pomocy w zapobieganiu utracie życia albo poważnym obrażeniom u jakiejkolwiek osoby;

                  zapewnienia dostępności i bezpieczeństwa naszych produktów i usług (w tym zapobiegania lub powstrzymywania ataku na nasze systemy lub sieci komputerowe);

                  ochrony praw własności firmy Microsoft z uwzględnieniem egzekwowania postanowień w zakresie korzystania z usług — jeśli jednak otrzymamy zgłoszenie dotyczące używania naszych produktów lub usług do przekazywania skradzionych treści stanowiących własność intelektualną lub fizyczną firmy Microsoft, nie zajmujemy się badaniem prywatnych materiałów użytkownika, ale możemy zgłosić takie przypadki odpowiednim organom ochrony porządku publicznego."