Internet

Microsoft Yahoo!

przeczytasz w 0 min.

To już oficjalna informacja. Microsoft zaproponował szefom Yahoo Inc. ofertę niemal nie do odrzucenia. Producent oprogramowania chce wykupić pełne udziały internetowego portalu, przy czym wycenił spółkę na blisko 45 miliardów dolarów. Yahoo to ikona Internetu, wielkiego boomu, który rozpoczął się w połowie lat 90-tych i ta ikona miałaby posłużyć Microsoftowi do walki o rynek coraz bardziej zdominowany przez Google.

Sam Steve Balmer twierdzi, że dzięki połączeniu mocy Microsoft, doświadczenia Yahoo, uda się stworzyć nową jakość, która zainteresuje nie tylko reklamodawców ale i użytkowników. Cena jaką zaproponował Microsoft wydaje się być naprawdę ogromna. Nie ma się co dziwić. Gigant z Redmond zaproponował sumę pieniędzy, która wyraźnie przekracza faktyczną wartość Yahoo Inc. Póki co nie pojawiła się odpowiedź ze strony przedstawicieli amerykańskiego portalu.


Przypomnijmy, że szefostwo Yahoo już raz odrzuciło propozycje Microsoft. Wydaje się jednak, że w obecnej, nie tak dobre sytuacji portalu, tym razem trudniej będzie odrzucić tak intratną propozycję.

Komentarze

0
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.

    Nie dodano jeszcze komentarzy. Bądź pierwszy!

Witaj!

Niedługo wyłaczymy stare logowanie.
Logowanie będzie możliwe tylko przez 1Login.

Połącz konto już teraz.

Zaloguj przez 1Login