Audio

Mobilne radio dla entuzjastów

przeczytasz w 2 min.

Przyzwyczailiśmy się już do smartfonów - urządzeń, które oferują bardzo dużą funkcjonalność w jednym urządzeniu. Okazuje się jednak, że tradycyjne radio firmy Insignia też ma coś do zaoferowania.

 Warto przeczytać:
 
 • Smartfony Nokia z wyświetlaczem AMOLED

NS-HD02 to przenośne radio przeznaczone do odbioru cyfrowych transmisji satelitarnych, tzw. HD radio. Jest to następca modelu HD01, reklamowanego jako pierwszy produkt w tej klasie. HD02 wyposażony jest w pojemnościowy ekran dotykowy o wymiarach 2,5 x 3 cale (63 x 76 mm). Wraz z radiem otrzymujemy dostęp do kilku interesujących funkcji.
 

 

Najciekawszą opcją jest Live Pause - możliwość zatrzymywania dźwięku na chwilę, by następnie odtworzyć go w dogodnym dla siebie momencie. Maksymalne opóźnienie wynosi 15 minut, co powinno pozwolić odebrać telefon bez straty ulubionej audycji. Podobną funkcję oferują obecnie usługi telewizji cyfrowej. Przydatna może być także opcja zakładek (bookmarks), wyświetlanie obrazu związanego z odtwarzanym właśnie utworem oraz tagi. Jest to niestety także furtka dla reklam powiązanych z naszymi zainteresowaniami, ale ponieważ radio z reguły znajduje się w kieszeni, nie musimy zwracać uwagi na jego wyświetlacz.
 


Producent dość ostrożnie podaje informacje na temat dostępności produktu w sklepach. Jest on skierowany do grupy entuzjastów pragnących słuchać radia wolnego od szumów i zakłóceń, którym nie przeszkadza brak choćby możliwości odtwarzania utworów MP3. W zestawie znajdują się słuchawki dokanałowe, ładowarka oraz pasek na ramię.

Producent wycenił swój produkt na 70 dolarów. Data premiery została ustalona na 24. października.
 

Źródło: Engadget

Polecamy artykuły:  
Przegląd rynku: obudowy PC
5 x SSD i 1 x HDD - praktyczne testy dysków
100 porad do Windows 7

Komentarze

3
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Szymon331
  0
  Lubię gadżety ale dla mnie takie coś jest zbędne...
  • avatar
   0
   70 dolców za takie radio - nie za ciekawy interes
   • avatar
    Pawlox
    0
    Bardzo ciekawe rozwiązanie - mogliby to zaimplementować w odtwarzaczach mp3 i telefonach komórkowych.