Chłodzenie

MSI ma inny pomysł na chłodzenie AiO... i potwierdza nową podstawkę dla procesorów Intel

przeczytasz w 1 min.

MSI jest kolejnym producentem, który przygotował chłodzenia AiO. Tym razem postawiono jednak na nieco inny projekt, który ma przełożyć się na lepsze właściwości konstrukcji.

Firma MSI jeszcze do niedawna była kojarzona tylko z laptopami, płytami głównymi i kartami graficznymi, ale na tym nie poprzestaje i stopniowo poszerza ofertę o kolejne produkty. Podczas targów CES, producent zaprezentował swoje pierwsze chłodzenia AiO, które wywołały sporo zamieszania w sieci.

MSI MAG Core Liquid - inny pomysł na chłodzenie AiO

Mowa o serii MAG Core Liquid, która obejmuje dwa modele - z chłodnicą w rozmiarze 240 mm (MAG Core Liquid 240R/RH) i 360 mm (MAG Core Liquid 360R/RH). Pierwsza zmieści się do mniejszych obudów, a druga zapewnia lepszą wydajność.

Producent chwali się, że zastosowany radiator ma cechować się lepszą efektywnością odprowadzania ciepła, a długie, giętkie węże pozwalają na dogodne ułożenie konstrukcji.

MSI MAG Core Liquid 240R

Ciekawostką jest budowa chłodzenia, bo, w odróżnieniu od typowych zestawów AiO, na procesorze montowany jest sam blok wodny, a pompka została przeniesiona na chłodnicę. Takie rozwiązanie ma przełożyć się na zmniejszenie hałasu oraz ograniczenie drgań przenoszonych na płytę główną i procesor.

MSI MAG Core Liquid 360R

Nie mogło też zabraknąć podświetlenia - te znalazło się na bloku wodnym i wentylatorach. W przypadku zestawów MAG Core Liquid mamy do czynienia z programowalnym podświetleniem (ARGB LED), a efektami świetlnymi można sterować z poziomi dodawanego kontrolera lub płyty głównej (Mystic Light Sync). Wersje MAG Core Liquid H nie mają dodatkowego kontrolera.

Chłodzenia MAG Core Liquid kompatybilne z nowymi procesorami Intel?

MSI MAG Core Liquid 240R i 360R

Na uwagę zasługuje również specyfikacja zestawów MAG Core Liquid. Początkowo lista kompatybilności obejmowała również podstawkę LGA 1200, z której mają korzystać nowe procesory Intel Comet Lake. Producent jednak szybko usunął newsa ze specyfikacją i zastąpił go wersją bez gniazda LGA 1200. Czyżby ktoś się pospieszył z publikacją? :)

Jak wypadają modele MAG Core Liquid? Przekonamy się po niezależnych testach. Trudno też ocenić opłacalność zestawów, bo producent jeszcze nie ujawnił szczegółów na temat ich dostępności.

Źródło: MSI

Warto również zobaczyć:

Komentarze

12
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  awesome1337
  1
  >Takie rozwiązanie ma przełożyć się na zmniejszenie hałasu oraz ograniczenie drgań przenoszonych na płytę główną i procesor.

  bądźmy realistami
  tu chodzi o obejscie patentu asetek'a i nie płacenie licencji

  ew techniczne plusy czy minusy takiego rozwiazania to sprawa drugorzędna
  • avatar
   Konto usunięte
   0
   pompka przy kaloryferze zamiast na odbiorniku ciepła, świetny pomysł. RGBT LED? ugh......
   • avatar
    Torrentowy Pirat
    -8
    Zamiast bawić się w takie półśrodki jak te chłodnice, juz lepiej sprawić sobie na urodziny takiego chillera:

    https://bit-tech.net/reviews/tech/cooling/hailea-hc-500a-water-chiller-review/1/

    Jedyny minus tego rozwiązania jest taki, że jak przegnie się z niską temperaturą, to następuje kondensacja i skraplanie wody przy bloku CPU.
    • avatar
     losiaczek1
     0
     A mi się maży AIO 3x140mm wtedy rzeczywiście można by je porównać do samodzielnego chłodzenia wodnego.