Konsole do gier

Napęd Blu-ray dla Xbox 360? Czemu nie

przeczytasz w 1 min.

Odkąd zakończyła się wojna formatów HD DVD i Blu-ray Microsoft niezmiennie zarzekał się, że nie zamierza wprowadzać napędów Blu-ray dla Xboxa 360. Kłóciło się to bowiem z ich polityką firmy zmierzającą udostępniania materiałów filmowych w jakości HD i Full HD za pośrednictwem Xbox Live. Tym samym sprawa wydawała się przesądzona.

Tymczasem wczoraj prezes Microsoftu - Steve Ballmer w wywiadzie udzielonym serwisowi Gizmodo stwierdził, że choć nie ma potrzeby tworzenia konsoli z wbudowanym napędem Blu-ray, taki napęd będzie można nabyć jako dodatkowe, zewnętrzne urządzenie do Xboxa 360. Microsoft wierzy bowiem dużo bardziej w cyfrową dystrybucje materiałów filmowych i na tym właśnie zamierza skupić się w dalszych swoich działaniach.

Na tę chwile nie wiadomo kiedy ewentualnie owe zewnętrzne napędy Blu-ray będą dostępne na rynku. Co więcej, ich pojawienie się nie jest wcale takie pewne. Ballmerowi nie raz zdarzało się już powiedzieć coś czego nie powinien.:)

Komentarze

2
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  SoundsGreat
  0
  Przydało by się. Ja np normalnego internetu się pewnie nigdy nie doczekam (siedzę na PLAY ONLINE 10GB), bo jak do internetu dodamy ab za telefon, którego nie potrzebuję wychodzi 100PLN/miesiąc... dziękuję, postoję.

  A po za tym mogli by dać BR jako wewnętrzne urządzenie, ale tylko jeśli cena by nie wzrosła. Bo jeśli z BR X miałby kosztować tyle co jakieś tam PS3 to ja również dziękuję.
  • avatar
   jonny2003
   0
   A po co to komu. Przecież jest *.mkv na kompa i X360.