Konsole do gier

Napęd Blu-ray dla Xbox 360? Czemu nie

Maciej Piotrowski | Redaktor serwisu benchmark.pl
2 komentarze Dyskutuj z nami

Odkąd zakończyła się wojna formatów HD DVD i Blu-ray Microsoft niezmiennie zarzekał się, że nie zamierza wprowadzać napędów Blu-ray dla Xboxa 360. Kłóciło się to bowiem z ich polityką firmy zmierzającą udostępniania materiałów filmowych w jakości HD i Full HD za pośrednictwem Xbox Live. Tym samym sprawa wydawała się przesądzona.

Tymczasem wczoraj prezes Microsoftu - Steve Ballmer w wywiadzie udzielonym serwisowi Gizmodo stwierdził, że choć nie ma potrzeby tworzenia konsoli z wbudowanym napędem Blu-ray, taki napęd będzie można nabyć jako dodatkowe, zewnętrzne urządzenie do Xboxa 360. Microsoft wierzy bowiem dużo bardziej w cyfrową dystrybucje materiałów filmowych i na tym właśnie zamierza skupić się w dalszych swoich działaniach.

Na tę chwile nie wiadomo kiedy ewentualnie owe zewnętrzne napędy Blu-ray będą dostępne na rynku. Co więcej, ich pojawienie się nie jest wcale takie pewne. Ballmerowi nie raz zdarzało się już powiedzieć coś czego nie powinien.:)

Komentarze

2
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Dodaj
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  SoundsGreat
  Przydało by się. Ja np normalnego internetu się pewnie nigdy nie doczekam (siedzę na PLAY ONLINE 10GB), bo jak do internetu dodamy ab za telefon, którego nie potrzebuję wychodzi 100PLN/miesiąc... dziękuję, postoję.

  A po za tym mogli by dać BR jako wewnętrzne urządzenie, ale tylko jeśli cena by nie wzrosła. Bo jeśli z BR X miałby kosztować tyle co jakieś tam PS3 to ja również dziękuję.
 • avatar
  jonny2003
  A po co to komu. Przecież jest *.mkv na kompa i X360.